Olihan tiedotustilaisuus

Valtakunnallinen "sanonko mikä"
Ylimielisyys pasistoi kuin naatalin auringo!
Tyhmää vaatia yleä vastaamaan, jos kerran etukäteen ei ilmoita aihetta!

On Syytä olettaa, Kun herra käy noin kuumana, että jauhot ei ole puhtaita.
Narsismi epäilyt tästä ainakin senkuin vain lisääntyy!

Jos tiedotustilaisuuden tarkoitus oli rauhoitaa tilannetta, siinä se ei onnistunut!
Päin vastoin.
15166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

No KRP penkoo kyllä kaikki lappuset, mutta ne käännetään firmojen kirjanpidon syyksi!

Äänestä
  • Mutta kylläpä Vanhanen kävi kuumana!
    Eoroais nyt, niin pääsis tästä piinasta.

    Äänestä

  • Pro MasaPihalle -69 kirjoitti:

    Mutta kylläpä Vanhanen kävi kuumana!
    Eoroais nyt, niin pääsis tästä piinasta.

    hän aikoo menettää koko maineensa!

    Äänestä

  • Kukaan ei halua nähdä tuollaista käytöstä maansa pääministeriltä

    Äänestä

  • Kallonkitistaja .. kirjoitti:

    Kukaan ei halua nähdä tuollaista käytöstä maansa pääministeriltä

    Vanhanen on poliittinen ruumis jopa täällä läpeensä korruptoituneesa Suomessa.
    Pöliittinen uskottavuus on tyystin mennyttä...

    Äänestä

  • "YLE TV2:n Silminnäkijä-ohjelma kertoi 28.9. 2009 ohjelmassa Matin talot Nuorisosäätiön toiminnasta. Ohjelmaan tietoja antaneen lähteen mukaan Nuorisosäätiölle rakennusurakointia tehnyt rakennusliike on maksanut Matti Vanhasen omaan taloprojektiin kuuluneen rakennusmateriaalilaskun.

    Matti Vanhanen pyysi asiassa lisäselvitystä YLEltä järjestämässään tiedotustilaisuudessa. Toteamme, että ohjelmassa kerrottu on peräisin luotettavasta lähteestä. Koska tieto on annettu käyttöömme lähdesuojaan vedoten, emme paljasta tiedon antajaa. Lähde on antanut kirjallisen sitoumuksen, että hän voi antaa asiasta tarvittaessa valaehtoisen todistuksen oikeudessa.

    Matti Vanhanen viittasi tiedotustilaisuudessaan pieneen tuppeensahattuun koivuerään. Toteamme, että lähteemme on antanut tietoja toisesta rakennustarvike-erästä. Vanhanen ihmetteli myös, miksi TV2:n edustaja ei ollut paikalla esittämässä todisteita. Kyse oli kuitenkin Vanhasen omasta tiedotustilaisuudesta, johon TV2:n edustaja ei oltu erikseen pyydetty vastaamaan ohjelmaa koskeviin kysymyksiin.

    Ohjelmaa on tehty pitkän aikaa. Kaikki haastattelut oli tehty jo ennen kuin tieto Nuorisosäätiön vaalirahoituksesta tuli julkisuuteen. Ohjelma ei keskittynyt vaalirahoitukseen, vaan avasi laajemmin mekanismia, jolla Nuorisosäätiö on kasvanut merkittäväksi toimijaksi vuokra-asuntomarkkinoilla.

    Olemme kertoneet kaiken olennaisen asiaan liittyvän itse ohjelmassa. Koska Keskusrikospoliisi on käynnistänyt asiassa selvityksen, ei toimituksella ole asiaan mitään lisättävää."

    Äänestä

Tiedotustilaisuus oli hyvä Iljettävää väittää että pääministeri olisi ollut ylimielinen. Uskon Vanhaseen ja toivotan hyvää jatkoa. Tuolla uljaudella kolmaskin kausi putoaa kuin kuin omena tarhurin käteen.

Äänestä
  • Että vaatii todisteita asiasta. Tilaisuudessa, jonka aihetta ei ilmoita etukäteen!
    Milestäni se on melkoita YLIMIELISYYTTÄ!

    Myös että ei vastaa tilaisuuden jälkeen muille toimittajille, on ylimielisyyttä

    Äänestä

  • taitaa olla yhtä tyhmä miksi isänsä sanoi etnisiä ryhmiä

    Äänestä

Oli arvattavissa, että hallituksen kaatamiseksi laadittu informaatio-operaatio etenee tähän vaiheeseen ja juuri nyt. Eli esitetään väite, mikä tahansa ja todennäköisesti perätön, jotta... Taitaa YLE:lläkin kohta paukut loppua... Roskakanavat nyt... niistä ei tartte välittää lainkaan, kunhan myyvät jollain paskalla mainosaikaa, jonka tyhmät kuluttajat maksaa.

Oletteko muuten huomanneet, että Matti ja Keskusta onkin paljon kovempi luu kuin kokooomus ja sen pojat.

Eli Matti EI eroa, eikä tarvitsekaan eikä missään tapauksessa pidäkään erota. Jos tänään ja torstaina 101 ääntä Eduskunnassa tulee, niin asia sillä selvä. Hallitus jatkaa.

Me äänestäjät haluamme käyttää VALTAA, emmekä sitä muutamalle katkeroituneelle toimittajan rentulle luovuttaa! Se ,mitä roskamedia jos Kanervalle sai aikaan riittää! Ja sanokaa minun sanoneen, tämä kääntyy operaation pyörittäjiä vastaan, äänivyöry Matille ja Keskustalle vain koko ajan varmistuu. Ainahan noin säälimättömän ajojahdin uhrit tässä maassa sympatiat saa (ja niin pitääkin).

Äänestä

Kummeneeko se pääministerin vaihdolla, jos seuraaja on Olli Rehn? Kertokaapa se mulle?

Äänestä
  • on yhtä 69 hommaa.....

    Äänestä

  • kuitteja 10 takaa ? Melko vaikea todistaa yhtään mitään. Itse talon rakentaneena maksoin ne laskut, jotka tuli. Jos jotain jäi maksamatta niin se on kyllä laskuttajan ongelma. Ei siinä kiireessa ehdi muuta tehdä kun laskua tulee joka puolelta ja tilauksiakin pitää tehdä joka suuntaan ja rakantaakin pitäsi oman työn ohessa...

    Eli ns. nollaoikeusjuttu taas tulossa, joka lakaisee kaikki oikeat ja kipeät kansantaloudelliset ongelmat maton alle...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SontaPeikko kirjoitti:

Valtakunnallinen "sanonko mikä"
Ylimielisyys pasistoi kuin naatalin auringo!
Tyhmää vaatia yleä vastaamaan, jos kerran etukäteen ei ilmoita aihetta!

On Syytä olettaa, Kun herra käy noin kuumana, että jauhot ei ole puhtaita.
Narsismi epäilyt tästä ainakin senkuin vain lisääntyy!

Jos tiedotustilaisuuden tarkoitus oli rauhoitaa tilannetta, siinä se ei onnistunut!
Päin vastoin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu