Muslimiäänestäjät ovat nousemassa ratkaisevaan rooliin monessa tärkeimmässä Euroopan maassa. Heidän ääniään tarvitaan, heidän ääniään tavoitellaan. Vasemmisto on tässä toistaiseksi onnistunut paremmin kuin oikeisto, ja siksi oikeiston on ollut seurattava vasemmiston esimerkkiä ja ryhdyttävä tekemään aloitteita, jotka miellyttävät islamilaisia äänestäjiä. Muslimeillahan muutenkin on Euroopan kohtalon avaimet käsissään. He edustavat Euroopan tulevaisuutta sekä väestökehityksen että kulttuurikehityksen mielessä. Eurooppalaiset poliitikot ottavat tämän huomioon. Heidän on pakko.
Ilman muslimien tukea ei kohta yksikään hallitus pysy Euroopassa vallassa. Islamin merkitys politiikassa on paljon suurempi kuin muslimien osuus väestössä. Saksa on tästä hyvä esimerkki. Muslimit ovat hiljainen, maltillinen, kompromisseihin valmis, mutta vääjäämätön voima - eivät terrorisoiva, kiihkoileva tai fanaattinen ääriliike, kuten islam-vihaajat. Viha on merkki voimattomuudesta. Muslimeilla on aikaa odottaa. Islamilaiset tietävät, että eurooppalaisten enemmistö liittyy lopulta heidän joukkoonsa, löytää uuden merkityksen eurooppalaisuudelle ja länsimaisuudelle islamin umman osana, niin kuin lukemattomat islamin uskoa tunnustavat kansat ovat historian saatossa löytäneet, kadottamatta mitään omasta identiteetistään.
Ilman muslimien tukea ei kohta yksikään hallitus pysy Euroopassa vallassa. Islamin merkitys politiikassa on paljon suurempi kuin muslimien osuus väestössä. Saksa on tästä hyvä esimerkki. Muslimit ovat hiljainen, maltillinen, kompromisseihin valmis, mutta vääjäämätön voima - eivät terrorisoiva, kiihkoileva tai fanaattinen ääriliike, kuten islam-vihaajat. Viha on merkki voimattomuudesta. Muslimeilla on aikaa odottaa. Islamilaiset tietävät, että eurooppalaisten enemmistö liittyy lopulta heidän joukkoonsa, löytää uuden merkityksen eurooppalaisuudelle ja länsimaisuudelle islamin umman osana, niin kuin lukemattomat islamin uskoa tunnustavat kansat ovat historian saatossa löytäneet, kadottamatta mitään omasta identiteetistään.
Vastaukset 17
Vanhimmat
"Muslimit ovat hiljainen, maltillinen, kompromisseihin valmis, mutta vääjäämätön voima - eivät terrorisoiva, kiihkoileva tai fanaattinen ääriliike, kuten islam-vihaajat."
Kuitenkin olemme nähneet fanaattista vihaa, terrorismia sekä kiihkoilua lähinnä vain muslimien puolelta.
Muuten (valitettavasti) osut kuitenkin oikeaan. Suositeltavaa luettavaa: Mark Steynin artikkeli 'Tulevaisuus kuuluu islamille': http://vasarahammer.blogspot.com/2008/01/ihmisoikeuksien-puolustamista-kanadassa.html
Kuten Iranin mellakat osoittivat, yhä useammat muslimit haluavat vapautta ja demokratiaa, ei islamilaista diktatuuria. Te uskonkiihkoilijat voitte korkeintaan hidastaa islamin (ja muiden uskontojen) romahtamista, ette estää.
Eurooppaan? Heillä on jo omat valtionsa ja niissä olisi enemmän parantamista kuin Euroopassa. Eurooppalaiset ymmärtävät, etteivät he tarvitse islamia elämäänsä missään muodossa. Islam on selvästi vihamielinen voima, troijan hevonen. Muslimeja himottaa Euroopan varallisuus, hyvinvointi ja vapaus. Sinä olet susi lammasten vaatteissa. Lirkutuksesi menee kuitenkin hukkaan, kun oikeaa tietoa asioista on saatavilla.
todellakin on jo omat maansa ja valtionsa. Niissä saattaa hyvinkin olla parantamisen varaa. Entäpä jos tuon parantamisen estää islam itse? Esim. mikä on naisen asema muslimimaassa? Millaista on sikäläinen uskonnonvapaus? Miten käy muslimin jos hän ilmoittaa luopuvansa islamin uskosta? Ja niin edelleen.
"Muslimit ovat hiljainen, maltillinen, kompromisseihin valmis, mutta vääjäämätön voima - eivät terrorisoiva, kiihkoileva tai fanaattinen ääriliike, kuten islam-vihaajat. Viha on merkki voimattomuudesta. Muslimeilla on aikaa odottaa."
Muslimit ovat kyllä matillisia ja kompromisseihin valmiita - tällä hetkellä - mutta kuinka kauan?
http://www.youtube.com/watch?v=EO-I4WMvWDY&feature=related
Nyt jo nykypäivänä toiminta kouluissa on kovin erikoista
http://www.youtube.com/watch?v=NaYMNMema-s&feature=related
Ketäköhän sinä apina luulet kusettavasi?
"Saksan poliisi valmistautuu terrori-iskuun"
julkaistu 19.09. klo 11:22, päivitetty 19.09. klo 22:23
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2009/09/saksan_poliisi_valmistautuu_terrori-iskuun_1015903.html?origin=rss
"Al-Qaida uhkasi Saksaa terrori-iskuilla"
18.9.2009 23:30
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Al-Qaida uhkasi Saksaa terrori-iskuilla/1135249429031
"Saksassa estettiin terrori-isku"
5.9.2007 7:55 | Päivitetty: 5.9.2007 22:28
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Saksassa estettiin terrori-isku/1135230053098
terroristit hyökkää....
Nämä musuterroristithan eivät välitä, vaikka mukana menee muslimejakin.
Sinusta voi sitten tulla marttyyri! Tai ehkäpä joku jälkikasvustasi...
apina!
http://www.youtube.com/watch?v=WwPUsvDTrA8&feature=related
olisin marttyyri, missä niitä terroristeja on?
lähelle.Poikani tyttöystävän sukulainen (englantilainen) kuoli Lontoon terrori-iskuissa 2005.Maailma on pieni.
:-)
jos suomi-suomi parille syntyy 1-2 lasta ja muslim-muslim ja muslim-suomi 3-6...
pari sukupolvea :-)
Siinä tapauksessa syttyy Kolmas maailmansota...
on yleensä muitakin identiteeettjä. joku voi olla opettaja joku toinen yrittäjä tai levyseppähitsaaja...
Olet Aabraham, Nikinvarastaja, esko ruotsista, ValeEsko ja tietysti tohtori ja DDR:n vakooja. Historian opettaja et enää ole, mutta eihän se haittaa.
se nakyy hanen piirtamassaan kuvassa.
saksan symboli on peura. se on kaatunut omalle hautakummulleen.
http://lost book of nostredamus