Mitä olette mieltä siitä, että kihlattuni ei pidä kihlasormusta ja tuntuu siltä, että sen pitäminen on kauhea asia.
Minun pitää erikseen mainita siitä, että hän pistäisi kihlasormuksen sormeensa ja ilman kehotustani kihlasormus jää rasiaan.
Itselläni lähinnä tulee mieleen se ettei kihlaus merkkaa hänelle mitään tai se ettei hän välitä minusta tarpeeksi.
Mitä te olette mieltä?
kaipaa pikaista vastausta
7
837
Vastaukset
- frangrabba
sehän etsii uusia tuttavuuksia joten sormus haittaa etsintää
- so what???
ei mullakaa mies pidä kihlasormusta... ja siihen on looginen selitys hänen työnsä... työ on sellaista ettei sormuksia mielellään saisi käyttää onnettomuusriskien vuoksi.. ja itekään en töissä pidä joten mitä se haittaa??
välillä on meilläki tilanteita et ollaa molemmat unohdettu sormukset laittaa takaisin sormiin ja ollaa oltu viikkojakin niin...
mitä sillä on merkitystä onko sormus sormessa vai ei??? monilla on se tilanne et nainen kantaa sormusta ja mies ei.. ja eipä se heidän suhteeseensa vaikuta kuitenkaan millään tavoin huonosti...- onneton_mies_87
Tässä onkin se, ettei pitäisi olla mitään esteitä. Lisäksi itse pidän koko ajan kihlasormusta ja tyttöystävälleni se tuntuu olevan jotenkin kauhea asia pistää se sormeen. Se ei ole ostopäivästä asti ollut sormessa kertaakaan.
- salamat09
onneton_mies_87 kirjoitti:
Tässä onkin se, ettei pitäisi olla mitään esteitä. Lisäksi itse pidän koko ajan kihlasormusta ja tyttöystävälleni se tuntuu olevan jotenkin kauhea asia pistää se sormeen. Se ei ole ostopäivästä asti ollut sormessa kertaakaan.
Onko se siinä,et sormus ei ole sellainen kuin tyttöystäväsi haluaa?
Eli enemmän timantteja...
Mut jos muuten tyytyväinen sormukseen ja hän ei käytä sitä,niin
kyllä se on sen merkki et se ei halua olla kihloissa!!
Otappa oma sormuksesi pariksi viikoksi pois sormesta ja
seuraa huomaako tyttösi sen:)) - onneton_mies_87
salamat09 kirjoitti:
Onko se siinä,et sormus ei ole sellainen kuin tyttöystäväsi haluaa?
Eli enemmän timantteja...
Mut jos muuten tyytyväinen sormukseen ja hän ei käytä sitä,niin
kyllä se on sen merkki et se ei halua olla kihloissa!!
Otappa oma sormuksesi pariksi viikoksi pois sormesta ja
seuraa huomaako tyttösi sen:))Näinhän siinä sitten kävi, tytöllä oli uusi mies kiikarissa ja sain ilmoituksen että "Olen yhdessä yhden toisen kanssa" tekstiviestillä. Lisäks ne oli tuntenu 3 päivää ja oli yhdessä, sekä tyttö oli sanonut tälle toiselle olevansa sinkku.
- KihloissaOleva
onneton_mies_87 kirjoitti:
Näinhän siinä sitten kävi, tytöllä oli uusi mies kiikarissa ja sain ilmoituksen että "Olen yhdessä yhden toisen kanssa" tekstiviestillä. Lisäks ne oli tuntenu 3 päivää ja oli yhdessä, sekä tyttö oli sanonut tälle toiselle olevansa sinkku.
En itsekään käytä sormusta läheskään aina, koska se tuntuu vieraalta sormessa. Tämä ei missään nimessä tarkoita, etten olisi kihloissa. Kihlaus on lupaus toiselle.
- eteenpäin vaan
KihloissaOleva kirjoitti:
En itsekään käytä sormusta läheskään aina, koska se tuntuu vieraalta sormessa. Tämä ei missään nimessä tarkoita, etten olisi kihloissa. Kihlaus on lupaus toiselle.
Eiköhän kannata seuraavalla kerralla kihlata aikuinen nainen, joka ymmärtää, mitä kihlaus tarkoittaa (lupaus avioliittoon menemisestä) ja joka osaa lopettaa suhteen aikuismaisesti eli muutoin kuin tympeän tekstiviestin välityksellä.
Älä ole onneton, et ole menettänyt yhtään mitään. Tuollaista typerystä et olisi halunnutkaan elämääsi. Elämä jatkuu, löydät vielä muun kuin lapsellisen huonostikäyttäytyvän vain itseään ajattelevan tyttösen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986178KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602673Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072098Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071808- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331068