yle ylen annattaa

Yle on 1,5 vuotta jahdannut keskustaa vaaliraha-asiassa. Viimeksi tänä aamuna yrittivät aamutv:n naiset kaataa keskustan niskaan tätä asiaa. Politiikan tutkija kuitenkin sanoi, etteivät sosiaalidemokraatit tai kokoomus ole tässä asiassa sen kummempia.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

on selvästi naiveja ja osa antaa poliittisen kiihkon näkyä avoimesti

Äänestä
  • stalinistitausta. Samoin haastateltavalla? Siellä ylenpunaiset keskenään seurustelevat ja pohtivat, mitä Vanhaselle pitäisi tehdä? Onko maamme uusi Neuvostoliitto?

    Äänestä

  • EI: punamedialle! kirjoitti:

    stalinistitausta. Samoin haastateltavalla? Siellä ylenpunaiset keskenään seurustelevat ja pohtivat, mitä Vanhaselle pitäisi tehdä? Onko maamme uusi Neuvostoliitto?

    En oo tänä aamuna avannu "sontaluukkua" ollenkaa. Maikkarin aamutv:tä olen vältelly jo kauan ja ylen uutisista olen arvellu, että joko nyt tulis säätietoja ja avannu sitte telkun. Harmittaa että tuli lupa maksettua viime viikolla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sellaista menoa kirjoitti:

Yle on 1,5 vuotta jahdannut keskustaa vaaliraha-asiassa. Viimeksi tänä aamuna yrittivät aamutv:n naiset kaataa keskustan niskaan tätä asiaa. Politiikan tutkija kuitenkin sanoi, etteivät sosiaalidemokraatit tai kokoomus ole tässä asiassa sen kummempia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu