Kyllä aamutv paljasti tosi selvästi Hesarin rappion, päätoimittaja Virkkusen henkisellä ja fyysisellä olemuksella.
Systemaattinen ajojahti on näköjään päätoimttajavetoista, valheesta erilaisista mielipiteistä huolimatta.
Onko tämä kansa todella noin kyvytön ajattelemaan omilla "välineillään"?
Systemaattinen ajojahti on näköjään päätoimttajavetoista, valheesta erilaisista mielipiteistä huolimatta.
Onko tämä kansa todella noin kyvytön ajattelemaan omilla "välineillään"?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vanhaselle ei haluta jättää mitään, nyt jo kotikin häpäistään. Kaikki on viety, yksityisyys, urasta tehty ivakirja, vielä oli koti, joka haluttiin sekin häpäistä.
Ja sukupuolielämää ruoditaan pienintä yksityiskohtaa myöten. Miehen intiimein alue tuhottu. Ottaako eteen Matti. Kyllä kai vielä. Toivottavasti.
krapulassa ei saannut sanaa suustaan, samaa vanhaa virttä veisasi etelän-mediasta;-))) Säälittävä nahjus
ja tyhmä jopa kepulaiseksi. Virkkunen ja muut kommentoivat terävästi ja perustelivat näkemyksensä erittäin hyvin.. Laatikainen oli kuin kyläbaarista ryöminyt maaseudunlahja medialle;-))
Jo aikoinaan EU-keskustelussa Hesari ei pystynyt käsittelemään puolueettomasti liittymistä koskevia kysymyksiä. Se oli syvä häpeä journalismille.
Kyllä Virkkusesta näkyi henkinen ja fyysinen rappio sekä välinpitämättömyys.
Mistä ihmeestä näet degeneraatiossa terävyyttä, ettei vaan sylttytehtaalta.
Kai tiedät hyvän journalismin periaatteet, mm. objektiivisuus kuuluu niihin.
Valitettavasti Hesari on ne haudannut kauan sitten.
Kenen asialla Hesari? Kokoomuksen, pääoman, pohjattoman omahyväisyyden ja välinpitämättömyyden?
Itse kannatan vakautta, se luo turvallisuuden tunnetta, yksilötasolle saakka.
"aforismit" "Ilmaista juustoa on vain hiirenloukussa" hakevat typeryydessä vertaansa. Kuinka tuollaisia typeryyksiä laukova henkilö voi olla Hesarin johdossa? Näinkö alas journalismi on Suomessa vaipunut?
Tuollaista paskaahan meille koko ajan tuputetaan.
Välinpitämättömyyttä tulee kylkiäisenä.
Eikä tarvitse kysyä miksi. Aamutelevision katsominen taisi olla viimeinen naula arkussa tilauksen lopettamisen syyksi.