Pitkä piina

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/72758-vanhasella-edessa-pitka-piina


Eihän YLEn tarvitse edes tuoda esiin lähdettään, kun KRP saattaa tuoda todistajia Vanhasen sanat valheeksi todistamaan useampiakin.
Nyt Vanhanen vaan odottelee kiltisti ja esittää totuuden esiin tulemiseen saakka vanhaan tapaan Suurta Keskustalaista Marttyyriä.
362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tuossa, että "meillä on vain filmi, ei paljon muuta".
Kun Yle lähtee tuollaisilla eväillä massiiviseen hyökkäykseen pääministeriä vastaan, tulee mieleen, elämmekö me Neuvostoliitossa?
Kohtahan kuka tahansa voidaan haastaa oikeuteen "mutu" -pohjalta, jos kerran mitää todisteita ei tarvitse esittää, pelkkä vihjailu riittää?

Äänestä
  • "Joudumme keräämään lisää lisäaineistoa, kertoi krp:n talousrikosyksikön päällikkö!"

    Oliko tuokin liian vaikeasti tajuttava asia, joka seurasi heti lainaamasi toteamuksen jälkeen?
    Nythän Korvola&kumppnit on suorastaan riemuissaan, kun KRP alkoi tutkia asiaa laajemmaltikin heidän televisio-ohjelmansa johdosta.
    Vanhanen tuskin on kovin riemuissaan, kun ennen KRP:N tutkimusten ensimmäistäkään tulosta media tykittänee uusia paljastuksia tappavaan tahtiin.
    Ja sitten on kesken vielä ruususoikeudenkäyntikin, jonka Vanhanen meni höperöyttään polkaisemaan käyntiin.

    :D

    Äänestä

  • Kohtahan kuka tahansa voidaan haastaa oikeuteen "mutu" -pohjalta, jos kerran mitää todisteita ei tarvitse esittää, pelkkä vihjailu riittää?

    ---


    En minä ole kuullut, että ketään oltaisiin vielä viemässä oikeuteen enempää tuppilautojen kuin muidenkaan tietyssä ohjelmassa esitettyjen asioiden takia.
    Tutkinta on vasta alkanut.
    Mutta voisihan Vanhanen viedä asian oikeuteen vaikka henkilökohtaisestii, jos syyttäjä ei lähtisikään asiaa sinne viemään.
    Siitä vaan taas kunniaa peräämään, voisi tulla nolo episodi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niin makaa kuin petaa? kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/72758-vanhasella-edessa-pitka-piina


Eihän YLEn tarvitse edes tuoda esiin lähdettään, kun KRP saattaa tuoda todistajia Vanhasen sanat valheeksi todistamaan useampiakin.
Nyt Vanhanen vaan odottelee kiltisti ja esittää totuuden esiin tulemiseen saakka vanhaan tapaan Suurta Keskustalaista Marttyyriä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu