Kian sijoitus häntäpäässä Merkkien merkki kyselyssä.
http://www.toyotakaivoksela.fi/artikkeli.aspx?sivuid=1279
http://www.toyotakaivoksela.fi/artikkeli.aspx?sivuid=1279
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Niin, mistäköhän tämä johtuisi? Siitä että juuri nämä merkit ovat huonoimpia vai takuuongelmasta, huollon heikosta laadusta ja sikamaisesta huoltorahastuksesta. Kysynpä vain koska Kia ei ole niin huono auto miltä tässä näyttäisi.
Senhän näkee kun katsoo vikatilastoja ja eri maiden katsastusviranomaisten raportteja. Molemmissa aina Kiat vikatilston kärki, eniten vikoja 1000 autoa kohden
Ei pärjää Kia, ei.Nähty on niin monta kertaa.
Mutta kun Suomessa mennään lähes joka asiassa hintakärjellä, niin eipä se ole ihme että Kiaa on myyty niin paljon. Eikä nuo uudemmat Kiat, kuten cee´d, mitään paskaa ole. Heikko arvosana tullee pitkälti Deltan toiminnasta takuu- ja huoltokysymyksissä.
missä ei pärjää??pärjää todella hyvin monelle olevinaan merkki autolle tiellä ja pirteydessäänkin.
Lähdöissä ei jää junnaamaan.Talvella hemmetin hyvä auto.Luotettavakin.
Ja huollot ei niitä voi edes verrata kallimpiakin huoltoja on nähty muissa merkeissä.
Vanhoilliskaarat on nääs vetureita kian rinnalla on nähty ja monesti.Meil on perheessä monta autoa.
Mutta mitähän se kirjoittaja pärjäämisellä tarkoitti..Kia ottaa motarilla 160km kevyesti ja sekin on koitettu.Lisää lätkää olis voinnu antaa mutta vauhti oli jo tarpeeksi kova.Siinnä jäi koslat taakse et vilinä kävi eka ohittelivat olevinaan sitten paskan maku suuhun jäi heille.Miettikääpä sitä miten se ratin takana oleva autoaan ajaa..se saattaa ajella rauhassaan ja te luulette ihan muuta,Olette olevinaan teiden kuninkaat kunnes siniasuinen herättää kortin napaamalla hyllyyn tai pamauttaa jättisakon.Poliiseja sais olla enempi teillä sillä valtiolle rahaa saataisi.Ja kuria liikenteeseen muutenkin.
"Senhän näkee kun katsoo vikatilastoja ja eri maiden katsastusviranomaisten raportteja."
Voisimmeko saada näyttöä kyseiselle väitteelle?
Suomalaiset keski-ikäiset juntit autonostajat ovat tottuneet 2-3 merkkiin joita pitävät hyvinä ja uskovat kaikenmaailman testeihin.
Siksi tämä keski-ikäinen juntti vaihtaa Kia ceedin pois, että ei ole 2-3 merkin vanki.
Mites meinaat vaihtaa, jos kerran olet vanki??
Kia miehet pääsee ulos suljetulta ja auton vaihtoon heti, kun vielä ei Deltan raidat paista vaatetuksesta läpi
En ole vanki etkä sinä vanginvartija.
Ajattelin vaihtaa 2-3 merkin ulkopuolelle mihin autonostajat ei ole tottuneet.
http://www.autotoday.fi/page.php?page_id=18&news_id=200904080&p=17
Hyvin näkee, että hännille ovat jääneet kaikki Delta-auton merkit:
Kia 721
Fiat 702
Alfa Romeo 666
Ite oon vastannut muutaman kerran tuohon kyselyyn. Vaikka oon ollu tosi tyytyväinen Ceediini autona, niin lätkin tosi paljon arvosanaa 1 kyselyssä. Siellä on niin paljon kysymyksiä myyntitilanteesta, myyjistä, jälleenmyyjästä, huollosta, takuusta jne.