Yamaha FZ 750

Onkos FZ:n omistajia paikalla?
Pitäis tietää sellainen juttu, että onko FZ:ssa keskiseisontatukea??
Entäs yleisesti, kokemuksia ja mielipiteitä FZ 750:sta?
Pyöräkuume iskee taas kuten aina keväällä, Yamaha FZ 750 Genesis vois olla vaikka lääke siihen kuumeeseen...
75263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Fz:sta keskiseisontatuki. kolme kesää olen ajanut ja toimii kuin kello. hyvä peli vanhaksi pyöräksi.

Äänestä

Meikäläisen FZ:ta ei kyllä keskiseisontatukea löydy,vuosimalli on -90 ja melkein uudesta asti olen prätkän omistanut,saisi kyllä olla.
Elikkäs kilometrejä on takana ko.pyörällä n 60.000 km ja mitään ongelmia pyörässä ei ole ollut.Normaalit huollot venojen säätö 20 tkm välein,öljyt suod 5tkm,ilmansuod.joka toinenkesä yms pikkuhuoltoja.Pitemmillä matkoilla pyörän kova penkki puuduttaa perseen ainakin meikäläisellä tunnottomaksi.Noin 700km on ehdoton maksimi päivämatkaksi,kerran ajoin 750km yhtenäpäivänä ja kyllä oli persuus tulessa.Kaikenkaikkiaan hieman vanhanaikainen mutta erittäinluotettava,edullinen ja sopivan tehokas sport touring pyörä moneen käyttöön.Ehkä tämäntakia olen ajellut samalla pyörällä jo 10 kesää.Suosittelen!.

Äänestä

..joskus FZ:n. Oli makee pyörä. Osu mersun kylkeen ja meni lunastukseen. Harmittaa pirusti. Voisin milloin vain ostaa uudestaan FZ:n jos vaan sopivasti sattuu kohdalleen.. Nyt omistan yzf750sp:n ja tt600:n. Jos jossain on ylimääräinen FZ, niin tarjotkaa ihmeessä..

Äänestä
  • Tervehdys olisiko kiinnostusta fz-750 vm.86 olisi myynnissä.2200eur jos kiinnostaa soita vaikka 040-5112168. Rami

    Äänestä

  • Olisiko vielä kiinnostusta fz:sta olisi sellainen kaupan vm.1986 sin/valk aj.72 tkm Kevät tarjous 1800eur

    Äänestä

  • Jos jollain FZ750 vielä myynnissä, niin olisin kiinnostunut!

    Äänestä

Itsellä vuoden 1988 malli ja siinäkään ei ole keskiseisonta tukea. Ajettu vasta 96000km
Ja toimii kuin kello!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Zaidii kirjoitti:

Onkos FZ:n omistajia paikalla?
Pitäis tietää sellainen juttu, että onko FZ:ssa keskiseisontatukea??
Entäs yleisesti, kokemuksia ja mielipiteitä FZ 750:sta?
Pyöräkuume iskee taas kuten aina keväällä, Yamaha FZ 750 Genesis vois olla vaikka lääke siihen kuumeeseen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu