aina pyrkinyt muuttamaan yhteiskuntaa oikeudenmukaisempaan huomiseen,niin teoissa kuin puheissaankin.
Jos joku muuta väittää,niin tuokoon todisteet nähtäville huomiseen mennessä.
Keskutalaisuus on järjestelmällisesti
4
76
Vastaukset
- voi jättää
sinne lankkukasan viereen. yllättäen ja pyytämättä.
- nro 1
hähjoo kirjoitti:
usko niin tilataan nootti
joka kestää päivänvalon,pilvisempänäkin päivänä.
siinon teille journalisteille tutkitavaa,jotta näätte mitä on saatu aikaan.
http://www.fsd.uta.fi/pohtiva/ohjelma?tunniste=pulaohjelma1932
- Doomsday machine
Totta viserrät. Keskusta on hallituksessa ollessaan järjestelmällisesti pyrkinyt lisäämään työttömyyttä. Kepuhallituksen tulokset näkyvät ennätystyöttömyytenä ja ennätyspitkinä leipäjonoina. Keskusta on myöskin pyrkinyt huonontamaan lasten ja nuorten asemaa, ja onnistunutkin siinä. Nuortensäätiön rahatkin menivät omaan pussiin. Niin ikään eläkeläistenkin elämää on pyritty huonontamaan, ja siinäkin on onnistuttu yli odotusten. Nyt vanhukset makaavat laitoksissa ympäri Suomen omissa paskoissaan.
Keskusta ja kepuhallitus pyrkii myös järjestämään lisää uusia työttömiä eli se ajaa tuottavuus- eli tuho-ohjelmaa varsin innoissaan. Lähes 20000 uutta työtöntä entisten työttömien lisäksi ovat lähivuosien tosiasia ja siitä ei kepuporukassa tingitä. Kepulle on tärkeintä, että henkilökohtaisista ongelmistaan huolimatta Matti jatkaa hyväpalkkaisessa tehtävässään ja muut kepun tyhjäpääministerit jatkavat kuin mitään väärää ja pahaa ei olisi koskaan tapahtunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2131403- 961266
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan21011Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9908Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86880Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle15871- 32810
Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.57796T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37748Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii44734