Onhan se tuotos ainakin ollut sellaista puuromaista, mutta nyt saa pöntöllä käydä 7 kertaa päivässä. Se tulee niin äkkiä, että oltuani puolukkareissulla piti pyllistää ensimmäiseen tyhjäksipoimittuun mättääseen, jolloin tuo harmaa vana ulottui pari metriä taaksepäin, kun paineitakin oli valtavasti. Mitään ihmeempää en ole syönyt paisi noita punakaneliomenoita ja kotimaisia viinirypäleitä. Ulosteen hajukin on outo ja mieleen tulee lähinnä puoliksimätä kananraato. Mikä neuvoksi?
Vatsa on ollut kuralla jo pari päivää.
vaivaantunut
2153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
sunnuntaina vieraissa, jossa tarjottiin muusin kanssa sellaista punaista lihaa jossain marinaadissa. Se maistuikin ihan glutamaatilta ja maanantaiaamuna ja vielä tiistainakin oli pää ohimoiden kohdalta ikäänkuin paineistettu. Ehkä tuo salakavala aine aiheutti sitten nämä muutkin ikävät jälkioireet?
liiallinen vetisyys vähetä tuotoksista. On se glutamaatti vaan sellaista paskaa, ettei löysävatsaisille sovi alkuunkaan.