GridBaglayoutissa olevaa taulukkoa kun päivittää (siihen ladataan tulosjoukkoja tietokannasta) komponentit lomakkeella pomppii. Ekalla haulla ei tapahdu mitään. Miten ongelma korjataan? Apuja kiitos!
GridBaglayout
2
368
Vastaukset
- Toteuta
niin et mitä taulukkomallia käytätkin omaa / defaulttia nii syötät sinne Vecto:rii / ArrayList:ii ne tiedot sieltä tietokannasta kaikki kerralla (ymmärsin että inserttaat niitä heti joukolla) ja tämän tehtyä laukaset TableModelEvent tapahtuman... nii pomppii vain kerran :)
Kuitenki hiuka vaikee nähdä et miks pomppii, kun ei oo tietoo miten ne komponenti siellä on sijoiteltu... Kai se taulukko elää mukana kun inserttaat niitä rivejä, eli se muuttaa kokoa ja silloin koko layout:in koko muuttuu samalla! - Toteuta
niin et lisäystä äsköseen, eli sijoittelet ne itte lomake komponentit sillä GridBagLayout pohjalla ja sen taulukon pohjana käytät jotain muuta pohjaa. Siis ei kaikkee tartte änkee samaan GridBagLayout:tiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1812506- 1832044
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1771935Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1221731Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise311635- 1241572
Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1791245Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1711205Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,681175Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c781155