"TM Rakennusmaailma -lehti tuo itsensä valitsemat asiantuntijat paikalle ja suorittavat katselmuksen. Se on se tapa, joka minulla on käytettävissä siihen, että selvitetään, ettei Ylen mainitsemaa erää löydy", tiedottaa Matti Vanhanen.
Rakennusalan asiantuntijoiden kutsuminen väitetylle rikospaikalle kertoo suuresta varmuudesta. Tuntuu varmalta, että YLE:n toimittajia on joko retkutettu tai he ovat suostuneet poliittisen pelin välineeksi - kyseessä on siis salaliitto maan laillista hallitusta vastaan.
Maanpetoksellinen toiminta on ankarimmin rangaístavia rikoksia. Salaliittolaiset saavat olla onnellisia etteivät asu vasemmistodiktatuurissa. Siellä ei selviäisi tuollaisesta teosta hengissä.
Rakennusalan asiantuntijoiden kutsuminen väitetylle rikospaikalle kertoo suuresta varmuudesta. Tuntuu varmalta, että YLE:n toimittajia on joko retkutettu tai he ovat suostuneet poliittisen pelin välineeksi - kyseessä on siis salaliitto maan laillista hallitusta vastaan.
Maanpetoksellinen toiminta on ankarimmin rangaístavia rikoksia. Salaliittolaiset saavat olla onnellisia etteivät asu vasemmistodiktatuurissa. Siellä ei selviäisi tuollaisesta teosta hengissä.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kuka on väittänyt että mainitut laudat ovat enää talossa? Tuo ei todista yhtään mitään, jos Vanhanen vetäisi jutun oikeuteen silloin nähtäisiin YLE:n todisteet. Mutta ei vedä kun ei ole täysin puhtaat jauhot pussissa. Kurosta kyllä oltiin pienemmästä asiasta heti haastamassa oikeuteen.
Ja kuka valehtelijaan sanaan voisi luottaa. Tuntuu puhuvan paskaa aina kun avaa suunsa.
...ja lisäksi nakkivaras. Onko väite itsepaljastelusta pikkutytöille lähikoulun bussipysäkillä totta?
Noinhan niitä väitteitä voi heitellä kuka tahansa nettipervo.
Ei ole mitään tietoa siitä, onko mahdollista lahjuserää käytetty Vanhasen "kivitalossa". Kepumafia nyt voi tehdä mitä hyvänsä ja puhua paskaa niin paljon kuin haluaa.
Lukekaa tarkoin saittipunikit ja hävetkää,-jos osaatte.
Controlman mene lypsylle ja pesemään paskat saappaistasi, haisee tänne asti.
Jos maan parhaat rakennusalan asiantuntijat eivät löydä Vanhasen talosta erikoissahattuja ja erikoiskalliita lautoja, normaali järkevä ihminen ymmärtää että YLE on jäänyt rysän päällä kiinni valheesta. Sitäpaitsi hirvittävän typeriä ovat nämä kaupunkilaistoimittajat, eikö äly kertonut että valhe on hyvin yksinkertaista todistaa valheeksi. Sitä Vanhanen on nyt tekemässä.
Miten sitten pannaan Jungner, Richt ja Korvola? Mistäs tehtäisiin teille kasa kalliiita erikoislautoja Matti Vanhasen talossa?
(Turha muuten lähettää timpureita naulaamaan niitä johonkin siellä. Paikka on vartioitu.)
että laudat enää ovat Vanhasen talossa? Miksei Vanhanen vedä asiaa oikeuteen jos on niin varma kunnianloukkauksestaan, ehkä ei halua että todistaja tulee esiin. Lähdesuoja on tärkeä asia juuri tämänkaltaisten raukkojen kuin Vanhanen takia, sillä hän ei uskalla puolustaa kunniaansa oikeudessa koska pelkää häviävänsä. YLE ei todellakaan lähtisi soitellen sotaan, vaan todisteet ovat vankat.
No niin. Poliittinen ajojahti tuottaa sittenkin uhrin. Ei sitä mitä etelän media jahtasi, pääministeri Vanhasta, vaan sosialisti Jungner. Jahdissa kävi niin kuin tolloille tuppaa käydä. Tuli ammuttua omaan jalkaan. Hahhahhahhaaaa noita tolloja. Kuka enää koskaan uskoo punikkiyleä?
Ylessä alkaa nyt sellainen päiden pudotus, ettei paremmasta väliä
jos olisi mies, mutta EI kyseessä valehteleva raukka joka ei uskalla vetää juttua oikeuteen koska häviäisi jutun!
Vanhanen kutsui puolueettoman toimittajan asiantuntijan kera kotiinsa todistaakseensa olevansa oikeassa.
Ei hänen tarvitse oikeuteen mennä. Ylen vallheet paljastuu, toimittajilta menee virka ja pääjohtaja saa mennä patsaita tervaamaan.
Uskaltaa haastaa entisen tyttöystävänsä kirjan kustantajan oikeuteen, vuosien oikeudenkäynti ei ole ongelma.
Ei uskalla haastaa asiaohjelman toimittajia oikeuteen, vuosien oikeudenkäynti on ongelma.
Melko johdonmukaista?
Hahhahhahhaaa sinua reppanaparkaa, tollo taidat olla sinäkin
Ylen toimittajat joutuvat naurunalaisiksi kun paljastuvat valehtelijoiksi ilman oikeudenkäyntiäkin. Koska saman asian saa todistettua ilman vuosikausia kestävää oikeusprosessia, niin miksi sellaiseen tarvisisikaan ryhtyä. Sitäpaitsi Mattihan voitti sen ruususoikeudenkin, niin olisi käynyt nytkin
Ei Vanhanen vedä yleä oikeuteen.Ei mene kuin muutama viikko ja taas
on joku mediakoira kusemassa kintuille tekaistuilla "lajhusväiteillään" ja
sitten taas oikeuteen .Niinkö?. Eliitti mediakoirat liukastuivat nyt
Vahaskiihkossaan omaan paskaansa.
Uusi sananlasku: Vanhanen valehtelee aina
Pitää hyvin paikkansa.
Kepun kannattajat taitavat olla vähä-älyisiä kun uskovat moista valehtelijaa ja vielä äänestävät häntä. Tunnen häpeää että elän samassa maassa kanssanne.
Jos tunnet häpeää niin muuta pois. Se olisi hyväksi tälle maalle ja itsellesi. Ei täällä ole pakko ruikuttaa
Ajatelkaapa vähän itsekin....miten sinulla voi olla todisteita siitä että olen saanut jotain puutavaraa
13-14 vuotta sitten. Sinulla pitäisi olla minun alkuperäinen tilausopimus tai lasku..ja vielä todiste siitä että en ole maksanut ko. laskua. Tai sitten sinulla pitäisi olla esim. rahtikirja siitä että ko. tavaraerä on tullut minun tontilleni...
..kysymys kuuluukin että miten sinä ulkopuolisena henkilö 13-14 vuotta sitten osasit ennakoida sen että näitä ko. tilaussopimuksia,laskuja ja rahtikirjoja tarvitaan nyt...ja mistä sinä ne saat haltuusi..jos niitä ei enää ole edes
minullakaan tallessa...
...siis..mitä valaehtoista todistetta sinulla voi olla minun rakennustoiminnastani !!??
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/09/961326
Nyt odotellaan vain kutsua leivättömän pöydän ääreen, jolloin lyön ne pöytään.
ettei ko. puutavara ole hänen omakotitalossaan vaan jossakin muualla. Miksi kukaan ei ole (vielä) kysynyt missä se on? Kyllä Matti tietää. Tai sitten ei.
irtonumeromyyntiä mukavasti sillä artikkelilla. Matti ei varmasti uskalla ottaa mitään palkkiota itselle. Niimpä ehdotankin, että TM lähettäisi Korvolalle nakkeja huomattavan erän ilmaiseksi!
Ehdotan että TM lahjoittaa "tähtitoimittaja"Korvolalle vasaran ja nauloja,sillä ne
lienevät ainoat asiat mitä Korvola rakentamisesta ymärtää."Tähtitoimittaja" Korvolalta jäi
yksi tarkistus ja se tärkein tekemättä.Yhdellä puhelinsoitolla olisi voinut tarkistaa sen
kuinka kauan yrityksen kirjanpitoa verottajan määeräyksestä täytyy säilyttää.
Se on seitsemän vuotta. Eli yli kymmenenvuotta vanhoja Matin ja Villen maksamia
tai maksamatta jääneitä laskuja ei löydy enää mistään.Vai tiesikö yrittäjä puutavaran toimittaja
että asiakaasta tulee 13-14v kuluttua ihan ministeri? huh huh näitä ohjelman toimittajia.