Kepulit hoi!

Eihän Vanhanen ole ikinä edes valehdellut eihän? Heheh! Äijä kyttää ja iskee naisen netistä ja valehtelee heti ensitöikseen julkisuuteen, että on tavannut naisen muka Ikeassa! Nainen jätetään käytettynä uljaasti ja miehekkääsi testarilla, kun himot ovat tyydytetty ja uuniperunat on yhdessä nautittu.

Änkyttävä veivikaula oli tekemisissä Nova Groupin rikollisten kanssa, eikä muistanut kysyttäessä edes tavanneensa heitä, ennen kuin jää taas kiinni valehtelusta.

Veivikaula on säätiön hallituksessa, joka veivaa gryndereitten kanssa tonttikauppoja ja sen jälkeen rakennuttaa niille kerrostaloja ilman kilpailua ja nuoret maksavat näin ylimääräiset ja keskenään sovitut rakentamiskustannukset korkeimpina vuokrina.

Valtio tukee vielä kymmenillä miljoonilla tätä bisnestä ja samoin Raha-automaattiyhdistys.
Röyhkeyden huippuna ko. yhteiskunnan varoilla loisiva säätiö pitää kokouksiaan eduskunnan tiloissa, jonne sillä ei pitäisi olla mitään asiaa. Säätiön sääntöjä rikotaan törkeästi ja jaellaan laittomasti rahaa omaan puolueeseen ja jopa veivikaulan omaan vaalityöhön.

Vanhasella on Suomen ainoa talo, jossa ei käytetty lainkaan puuta, ei varsikaan höylättyä ! Siellä ei varmaan ole jalka- ym. muita listoituksia, eikä muutakaan puuta, pelkkää kiveä terassit, raput sun muut rakenteet ja jopa räystäslaudat ja katon alustaan käytetyt puutavarat.

Mitkä tahot lopultakin rakensivat ko. suuren talon? Miksi noin pienelle perheelle piti rakentaa peräti 400 m2 talo ? Oliko Vanhasella aivan tavallisena poliitikkona jo siihen aikaan pakottava tarve rakentaa jopa kopterikenttä?

Olisiko siksi, että oli tiedossa ilmaista rakennustavaraa ja ilmaista työvoimaa, eli "talkoolaisia"? Jospa Vanhanen kuvitteli jo yli 10- vuotta sitten päiväunissaan, että hänestä tulee suurmies, jota kuskataan kopterilla kotiin Nurmijärvelle.

6

152

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hihittäjä

      Vain kepulin talo voi olla kokonaan kiveä.

    • PakkoNauraa.

      Vanhasta on kuulema verisesti loukattu ja häntä on solvattu jopa rikolliseksi! Vanhanen ei kuitenkaan tässä tapauksessa perää lainkaan kunniaansa, vaikka peräsi sitä aivan mitättömässä jutussa tähän verrattuna aiemmin! Vanhanen siis PELKÄÄ, että oikeuteen tuodaan faktoja, joiden takia hän joutuu eromaan.

      • on ne

        'faktat' hallussaan, miksei he tee mitään, vai onko niin, että heillä ei olekkaan mitään.


    • itse koskaan

      valehdellut?

    • Heeheee

      Kuka vapaa mies ei nykyisin sitä tekisi?

      Ei se rikollista, ei luvatonta, Ei moraalitonta.

      Eli tuo on ihan normalia yksityishenkiläön käyttäytymistä. Lapsellista edes tehdä juttua tuiollaisesta. Vielä lapsellisempaa ottaa tuosta >"pultti".

      • ei nettiä

        En kyttää naisia netissä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      207
      2059
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      49
      1217
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      176
      1108
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      976
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      871
    6. 71
      793
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      782
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      737
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      347
      693
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      29
      676
    Aihe