Dominick hukkui lelullaan?

Kaikkea ne veneliikkeet myyvätkin, tuohan on selvää itsemurhan avustusta tuommoisen lelukanootin myyminen! Ei taida firma paljoo tässä asiassa mainostaa itseään...!!! OSTA MEILTÄ, HUKKUNUT NAPARETKEILIJÄKIN OSTI!!
63096
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Täytyyhän ihmisten itse saada päättää mitä ostavat, myös itse kantavat seuraamukset.
Mutta hullua on mielestäni haaskata esim. Suomen Ladun rahoja "hullujen" etsintään. Helikopteri kuluttaa varmasti muutamassa päivässä vaikkapa yhden saunan rakennusrahat.

Äänestä
  • Kenelle se sauna rakennettaisiin?

    Äänestä

  • aaaa kirjoitti:

    Kenelle se sauna rakennettaisiin?

    Suomen Ladun jäsenille, ja muillekin jos vuokran maksaisivat!
    Voisi saunalla piipahtaa, kun ohi ajaa.

    Äänestä

Kajakin myyjä on kyllä ollut esillä useassa tiedotusvälineessä ja kertonut ettei millään saanut Dominickin päätä käännettyä, vaan tämä nimenommaan halusi tällaisen lastenkajakin.
Syy on täysin Dominickin oma ei myyjän.
Myyjä ei ole "piiloitellut" itseään niinkuin sanot.

Äänestä
  • Se on jo jääkarhun paskaa..domi on siirtynyt luonnon ikuiseen kiertoon..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


siesta kirjoitti:

Kaikkea ne veneliikkeet myyvätkin, tuohan on selvää itsemurhan avustusta tuommoisen lelukanootin myyminen! Ei taida firma paljoo tässä asiassa mainostaa itseään...!!! OSTA MEILTÄ, HUKKUNUT NAPARETKEILIJÄKIN OSTI!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu