Jos haisee, niin miten hajua voi minimoida?
Kuinka usein se puhdistetaan?
(Oletan, että haisee ja putsataan mahdollisimman usein, ainakin kerran päivässä.) =)
Haiseeko kissanhiekkalaatikko?
4
393
Vastaukset
- JeBB
Laatikko ei haise jos on laadukasta ja hyvää kissanhiekkaa, laatikko siivotaan vaikka heti kissan käytyä tarpeillaan. Myös jos kissaa ruokitaan huonoilla ruuilla, se aika usein aiheuttaa todella pahan hajuisia ulosteita. Meillä on hyvää eläinkaupan hiekkaa, laatikko siivotaan joka päivä ja kissa saa laadukasta ravintoa niin mitään haju haittoja ei ole ollut.
- kokemusta on !
puupohjainen hiekka ei päästä hajua niin paljon kun ne muut hiekat. puupohjainenhiekka imee paremmin hajut eikä haise niin pahalle ja vielä kun astia on semmonen kissa wc siis umpinainen jossa on luukku.
- Comapur
Eipä pahemmin tuo halpa Rainbowin hiekkakaan haise. Kissa ei tottunut puupelletteihin niin piti ostaa normihiekkaa ja ihan tyytyväinen olen ollut siihen. Tietenkin jos laatikon putsaa/pesee harvoin niin toki haisee.
- huopaaja
Kissan leikkauttaminen vähentää voimakasta hajua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028172Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m967443Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875597Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot785592Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1184791Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1242561Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys572449Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e71411Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71394Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa471250