Koeajossa Audi moottorinen KTM

http://www.iltasanomat.fi/autot/1736318

Hieno peli. Moottorina toimii sama pannu kuin esim. Audi S3:ssa, tosin kotarissa on tehoja vähän vähemmän.
13140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kyllä mun on mentävä silmälääkäriin...

Äänestä
  • Voi olla että silmälääkäri olisi paikallaan, en tiedä silmiesi kuntoa. Mutta sanoinko ulkonäöstä jotain? En. Totesin että se on hieno peli, eli esim. nopea.

    Äänestä

  • kooteeäm kirjoitti:

    Voi olla että silmälääkäri olisi paikallaan, en tiedä silmiesi kuntoa. Mutta sanoinko ulkonäöstä jotain? En. Totesin että se on hieno peli, eli esim. nopea.

    Meilläpäin kun sanotaan hieno tarkoitetaan sillä useimmiten ulkonäköä, ja sillapä totesinkin että mun on mentävä silmälääkäriin ..En muuten näe mitään muutakaan hienoa tuossa "autossa" Saattaa olla pirun kylmäkin tolla ajella..Nopea se on varmaankin mutta sillä ei ole mitään merkitystä normaali liikenteessä, varmasti hauska leikkikalu. Ainakin mun Kotari 525 on..

    Äänestä

olisi hienoa päästä tuon kanssa. Hyvä että on tuollaisiakin autoja, karuja urheiluautoja. Siihen viellä päälle loistava TFSI moottori, niin aivan loistava paketti. Tuonkin varmaan pystyisi "lastuttamaan" kun vastaava moottorisia Audejakin pystyy.

Äänestä

VW moottorinen tuo kotari.Audihan on skodan yms.VW:n merkkejä.

Äänestä
  • "Monokokki-tyyppinen runko on kokonaan hiilikuitua. X-Bow:n voimanlähteenä käytetään taakse sijoitettua Audin 2.0 TFSI:tä"

    Äänestä

  • mikäs ihmeen rullatuoli tuo on?

    Äänestä

  • mooottorimänn kirjoitti:

    mikäs ihmeen rullatuoli tuo on?

    Sehän on nopea f1 kopio huipputekniikalla ja tieliikennekelpoinen

    Äänestä

  • mooottorimänn kirjoitti:

    mikäs ihmeen rullatuoli tuo on?

    Se on Audi..

    Äänestä

  • Ruma kun mikä mut liikkuu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kooteeäm kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/autot/1736318

Hieno peli. Moottorina toimii sama pannu kuin esim. Audi S3:ssa, tosin kotarissa on tehoja vähän vähemmän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu