Kukaan käynyt yksityisellä puolella tätä suorittamassa? Kuinka paljon suunnilleen tulee maksamaan kelan vähennysten jälkeen, kun otetaan lääkärinpalkkiot vielä huomioon. Minulla olisi edessä, mutta kun yleiselle on jonot varmaan helvetin pitkät niin en jaksaisi odottaa kun tämä stressaa niin helvetisti. Joku voisi vielä valaista vähän tätä toimenpidettä ja mitä kaikkea mahdollista puudutusta ja rauhoittavaa saan, kun tuppaan jännittämään helvetisti jo etukäteen.
vatsan tähystys yksityisellä puolella
refluksitauti
4293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
summatsaatkun soitat paikallisiin yksityisklinikoille keskukseen, kyseletsuoraan hinnat siellä, alle300e v 2007. rauhoittavapilleri ja nielupuudutus suihkeella. ensi kerraksilääkäri ehdotti nukutustähystystä,
n.parisataa kalliimpoi. v-mainen tutkimus!!!!!!
nykyisin enää 300 euroa.
alle 300 tammikuussa 2009 joten eri hintoja tosiaan löytyy.
yksityisellä on mahdollisuus esilääkitykseen, julkisella puolella toiveet kaiku kuuroille korville. Rauhottava lääke olis helpottanut huomttavasti helpottanut tilannetta.