Kun tätä on 1,5 vuotta seurannut ei voi tulla kuin yhteen johtopäätökseen. Eduskunassa istuu rahalla ostettuja edustajia, on jäänyt paljon hyviä edustajia ulos kuin eivät ole saaneet samoja raha varoja käyttöönsä kuin monet "ostetut"
Pikainen laki vaalituesta ja uudet vaalit pystyyn että palautuu luottamus edustajiin ja eduskuntaan.
Pikainen laki vaalituesta ja uudet vaalit pystyyn että palautuu luottamus edustajiin ja eduskuntaan.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kansanedustajia ole. Aivottomia puolueen edustajia ainoastaan.
Kaikki johtuu VALHEESTA .Olet yleisradion vasemmistotoimittajan aivopesty ressukka. Älä usko vasemmistolaista yleisradiota. YLE on propakandakoneisto joka jauhaa paskaa. 40 vuotta yleä on johtanut sosialisti. Maamme yle. on ehkä kaikkein vahvin vasemmiston bunkkeri. Siihenkin tehoaa demokraattiset vaalit. Sinulle voin rehellisesti sanoa että sosialistit ei ole yhtään muita rehellisempiä vaikka niin luulet. Usko minua . Maassamme toimii demokratie jota äänestyskopissa toteutetaan. Sosialistit ei hyväksy demokraattisilla vaaleilla valittua johtoa eduskuntaan koska demokratia tuhoaa sosialismin. Ketkään puolueet ei ole rahalle niin ahneita kuin sosialistit.
Joo, siis usko toimittajiin - varsinkin YLE:n toimittajiin - on mennyt. Ihme meininkiä.
En tajua ollenkaan miten tuollainen pelle-laitos on vielä olemassa. Karmeata omakehua ja ala-arvoista toimittajatyötä. Viikko kaksi takaperin pääuutiset olivat YLE:n toimittajat (siis YLE-toimittajat tekivät juttuja toisista YLE-toimittajista!) ja valtava UUTISPOMMI, jossa paljastettiin pääministerin talossa kytevän lahjusskandaali. Silminnäkijän uutispommia viriteltiin vuosi... kun alkoi paljastua fuulaksi oli YLE:llä kriisi, jossa johtajat eri portaissa ja sektoreissa kröhmöttelivät ja piileskelivät itseltään.
Entä nyt? Nyt ollaan YLE:ssä hissukseen...
Kommunistien (l. demarit) mielestä koko juttu on jonkin sortin salajuoni, jolla kusetetaan nyt YLE:ä.
Heippa!