ylistyslaulu Stalinille, suuren isänmaallisen sodan voittajalle ja fasismin murskaajalle, kauan eläköön Generalissimus Stalin, kansojen ja sorron ja diktatuurin kaatajan muisto! Toveri Stalin murskasi Hitlerin ja on aivan oikein, että Venäjäkin arvostaa Stalinia kunnianmiehenä ja Neuvostoliiton todellisena johtotähtenä. Kauan eläköön muisto suuresta isänmaallisesta teräsmiehestä, toveri Stalinista. Hänen ansiotaan on se, että me täällä Euroopassa ja etenkin Suomessa saamme elää nyt vailla pelkoa fasistisen hirmuhallinon kynsistä! Oi Stalin, kansojen vapauttaja ja suuri johtotähtemme, tiellä kohti vapautta ja solidaarisuutta!
Tämä on
T Urpo
15145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Heh heh, taas on punikkilan hörhö osasto setukan pönkänä palstalla hönkimässä.
Hukkaan menee, onnettoman ponnistukset.
Urpo, vaan kloonihahmo, oikea T. Urpo on kunnon kommunisti ja työväenliikkeen etujoukoissa seisoja, etkö muista vanhaa laulua kenen joukossa seisot, sen lippua kannat.Tunne luokkavihollisesi eli kapitalistit ja porvarit ja käy vallankumouksen eturintamaan sinäkin luopio ja opettele marxismin aakkoset.
väittää olevansa kapitalismin perseennuolija ja russofobisti. Oikea Urpo on taas kunnon kommunisti, tulenpalava sellainen ja uskoo Toveri Stalinin urotöihin.
Ei ole yhtään syytä miksi pitäisi ruveta persaukiseksi laahustajaksi jolta on kuohittu oikeus
oman mielipiteen ilmaisuun mm. vapaissa demokraattisissa ja parlamentaarisissa vaaleissa.
Saahan Suomessa persaukinen paskiainen olla ihan vapaasti nytkin?
Me muut vielä maksamme teevee luvat ja lehdet sekä parturit, luovutamme yhteiskunnan asunnon
pirstottavaksi ja vielä jää kokopäiväiseen kaljan latkimiseenkin joku lantti!
Hoidamme lapset etteivät he raskauta persaukisen punapaskiaisen arkipäivää kasvatus- ynnä
muilla huolilla!
Vapaa Työläinen ei tarvitse sosialismia kuin huvittuakseen sosialistien tyhmyydestä.
Heh!
Matkit vitun huonosti.
Kuten kommarin lortilta voi odottaakkin. Kaiken tekemistä päin persettä!
HOHHOHOHOHOO!!!
olla liian kova pala komuille kun nyt pitää alkaa tälläkin viisiin harhauttamaan. Olette te aika paskasakkia vaan olemmehan sen tienneet jo vuosikymmeniä. Te komut varastatte mielellään muiden saavutuksia mutta kun te nyt jo varastatte nimimerkkejäkin niin se on todellinen tappion tunnustus.
Kyllä kaikki eläkeläiset ovat juuri tuota mainitsemaasi paskasakkia.Niistä eläkeläisistä on vain pelkkiä kuluja.
Jota me työssä käyvät ja veronsa Suomeen maksavat rehelliset suomalaiset elätämme myös sinutkin.
elätti ??
saadakseen työeläkkeen on joutunut kymmeniä vuosia elättämään kuikulikomuja ja muuta roskasakkia. Me porvarillisesti suuntautuneet olemme tienneet jotta yksilön on parasta pitää huolta itsestään ja perheestään ilman, että tarvitsee lähteä kerjäämään avustuksia. Siitä sitten on maksettu veroja ja eläkemaksuja työnantajan lisäksi.
Eläkehän on vain myöhennettyä palkanmaksua.
En kerro mitään ennekuin saan lahjuksia.Sillä olenhan porvari
Kyllä me sinutkin elätämme muiden eläkeläisten jatkoksi.
Käys katsomassa eläkerahastojen miljardit.
Jos järki riittä nollien kanssa.
Kun kuulet sanan keva?
Ja julkisen sektorin eläkkeissä ne kattamisvajeet ovat.
Työeläkeläinen on eläkeläinen yksityiseltä sektorilta.
Vittuilit syyttömälle miehelle.
mitä KEVA:lla on tekemistä minun eläkkeeni kanssa, sen maksaa Veritas niminen työvakuutusyhtiö. Työeläkevakuutusyhtiöillä on varsin hyvin varallisuutta mutta kuntien ja valtion eläkeyhtiöiden asiat eivät ole yhtä hyvin.
Eikä sekään ole kuntien ja valtion työntekijöiden vika vaan poliitikkojen jotka eivät ole rahastoineet eläkkeisiin vaan haluavat toimia kassa periaatteella onhan meitä maksajia ollut runsaasti kuten sinä ja minäkin jopa vielä eläkkeellä ollessani maksaessani veroa sekä kuntaan että valtiolle.
Saisit oikeastaan pyytää anteeksi typeryyttäsi!
Venäjän kansa murskasi fasistit. Stalin ja muu Eurooppa teki fasistihyökkäyksen mahdolliseksi. Alkakaa jo laulaa. Eikä USA:llakaan ollut mikään kiire murskaamaan Hitleria. Peli oli selvä, kun liittolaiset tulivat Normandiaan. Mutta ylpeitä ovat jestas sentään!