Jos on vähänkään seurannut mistä vaalirahat on tulleet ja säätiöiden toiminta niin ei voi kuin tulla tulokseen että kansahan on tiennyt nää kaikki jo aiemmin. Mutta täähän on tarkoitus hakuista kun me ollaan menossa kohti aivan uskomattoman syvää lamaa eikä hallitus tee muuta kuin ruokkii omia äänestysalueita. Hyvä esimerkki on StoraEnson Varkauden yksikkö. Hallitus voisi pelastaa sen tukitoimin mutta eihän se ole kenenkään ministerin alueen intresseissä niin miksi pitäisi. Ei sieltä ääniä tule. Mutta kun kysymys onkin siitä että lamasta ei nousta näillä hallintoyksiköillä joita tämä hallitus vain lisää omille äänestysalueille jotka vain pienentää vientituloja. Hyviä esimerkkejä löytyy keskiAmerikasta. Asiaa huonontaa se että vasemmisto demarit kärjessä ei uskalla tunnustaa tosiasiaa peläten että jos ne vaikka vaalen jälkeen olisivat hallituksessa. Totuus on että seuraavien vaalien jälkeen demarit on vain pienpuolue kuten vasemmistoliitto.
Vaalirahakohu hallituksen tilaama
1
95
Vastaukset
- Komissaario Palmu
jokainen jättää jäljen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753567
- 622684
- 812587
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582408Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912337Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2452019- 421893
- 441749
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151461EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491408