Vanhanen leikkii Kekkosta Turkissa. Tuleeko lahjuksia kuin turkin hihasta?
Turkki menettää uskottavuuttaan kun Vanhamatti edustaa,
kepuloivan Lipposen kaasuttelun malliin.
Turkki menettää uskottavuuttaan kun Vanhamatti edustaa,
kepuloivan Lipposen kaasuttelun malliin.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Suomen maaseudulle ei riitä senttiäkään maataloustukia tai kehitysaluerahoja sen jälkeen kun Turkki on EU:n jäsen. 70 miljoonaa rutiköyhää turkkilaista huutaa käsi ojossa tukea. Katsokaa vaikka missä jamassa Saksa oli koko 90-luvun ja osan 2000-lukua sen jälkeen kun DDR integroitiin. Se operaatio imi Saksasta mehut 15 vuodeksi. Ja Turkki on helvetin paljon isompi kakku nieltäväksi kuin DDR. Turkki on isompi kakku kuin Itä-Euroopan maat ja Baltia yhteensä.
Maaseudun tarpeet ei matti69:ä kiinnosta. Vanhanen ei luultavasti edes tiedä mikä Keskustapuolueen poliittinen tarkoitus on. Se tarkoitus on Uudenmaan läänin ulkopuolisen Suomen pitäminen elossa. Ei enempi eikä vähempi. Keskustapuolueen pitäisi olla maataloustuottajien, maaseudun yrittäjien ja maaseudun vähävaraisten puolue. Mikään muu puolue ei heidän etujaan aja.
Kysykää Kepun pallopäät kerrankin itseltänne, miten hyvin nämä puoluejohtoon viimeksi äänestämänne nautinnonhaluiset politrukit, kähmijät ja patsastelijat Keskustapuolueen poliittista funktiota toteuttavat. Kysykää itseltänne, mitä tapahtuu seuraavissa eduskuntavaaleissa.