teatteritoiminnasta ja muuta.......

I wonder....

mites pääsis tuoho jj teatterikerho näytelmiin...??
säännöt..? oltava tiettyä kokoa muottia onko kauheita vaatimuksia :D
Tuntuu pyörivän samat naamat jokavuosi..ei pahalla.. hyviä näyttelijöitä,* kumarrus...
Näytteleminen kiinnostaisi vaan kovasti..kokemus zero.
muutaman kaverin kanssa pohdittu tätä... kun ei ole mitään kokemusta teatterista mutta oma elämä sitä isompaa teatteria että näyttely käy jo päivätyöstä..
toinen asia olis Paikallinen kuorotoiminta.. Miksei ole nuorisolle suunnattua kuoroa jossa olisi vähän "elävämpää" nykynuorison musiikkia.. pitänee perustaa kohta oma kun ei täällä tapahdu mitään..
kolmas olis sitten että mitä tuolla köpiksellä oikein tapahtuu nykyisin??

4

716

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • T.E. Atraalinen

      ottaa yhteyttä suoraan J J teatteriin ja kysyä?

    • Siitä vaan

      kun kerran osaat nettikeskusteluun ottaa osaa, niin kai se netin käyttö muutenkin onnistuu. Jos et jaksa kävellä teatterille niin kokeilepa tuota:

      http://www.jjteatteri.fi/

      Siitä etusivulta löytyy hakemuskaavake teatteriin. Ei muuta kuin sitä täyttämään. Käsitykseni mukaan mitään kauheita vaatimuksia ei ole. Kova innostus ja halu oppia varmaankin riittää. Kun jäseniä on paljon, niin ei kaikki tietenkään voi mahtua joka näytelmään.

      • teatterilainen

        ja juuri näin. ei muuta kuin täyttelemään jäsenhakemusta, tai vaihtoehtoisesti teatterille voipi soitella ja tulla käymäänkin ja kuulostelemaan mitä se meininki on. uudet tekijät on aina tervetulleita! :) ja tämähän siis koskee kaikkea muutakin kuin näyttelemistä. tekniikan taitajia tarvitaan, lavastajia, puvustajia, kahvitukseen ja lipunmyyntiin ihmisiä. tekemistä ihan varmasti löytyy!


    • Anonyymi

      Ei taida olla sääntöjä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      74
      2415
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      37
      1977
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      101
      1233
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      49
      1012
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      94
      917
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      26
      857
    7. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      148
      723
    8. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      30
      716
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      41
      695
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      598
    Aihe