Brax ei hyväksy lex pakkoruotsia

Tuija Brax ilmoitti,e ttä ei aio ajaa LEX pakkoruotsia. Wallin sanoo myös, että se ei onnistu eduskunnassa, joten luopuu siitä.RKP kysyi Braxin mielipidettä.

Mutta ovatko pohjanmaan huriit valmiit kuolemaan lex pakkoruotsin puolesta?
290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mutta sisälliss-sota on utopiaa.

Äänestä
  • sellaisia uhkauksia syydelleet, että heillä saatta olla pakkosvekottajakommandot jo liikkeelä.
    Vrt. Hakaristi eduskuntatalon portailla.
    Se oli vasenkätisesti tehty ja suunnitellusti ja eikös tuota netti- ja pakkosvekottajia kutsutakkin "vasenkätisiksi".

    Eikös tuo ole läheisempi linkki kuin rasistisyytöksillä pakkosvekottaja "illmanninkäytännön" mukaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


henkeen ja vereen kirjoitti:

Tuija Brax ilmoitti,e ttä ei aio ajaa LEX pakkoruotsia. Wallin sanoo myös, että se ei onnistu eduskunnassa, joten luopuu siitä.RKP kysyi Braxin mielipidettä.

Mutta ovatko pohjanmaan huriit valmiit kuolemaan lex pakkoruotsin puolesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu