Ehkä laudat ovat vielä jonkun demarin autotallissa tai laudoiksi aijotut puut kasvavat yhä jossain entisen Neuvostoliiton taigalla?
http://www.rakennusmaailma.fi/ajankohtaista/vanhasten-talon-katselmus-valmistui
http://www.rakennusmaailma.fi/ajankohtaista/vanhasten-talon-katselmus-valmistui
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nyt vaan sitte oikeuteen, näytä Matti niille!
kun huomasi, ettei Matin selkäänpuukottaminen onnistunut? Mitähän Yle keksii seuraavaksi? Uskottavuus on kuitenkin mennyt. Kaiken kukkuraksi Yle järjesti, että nyt puhutaan lillukanvarsista ja Matin talokauppa vauhdittui huomattavasti, tuli rutosti ilmaista mainosta. Kiitos Yle! ;D
Vanhasen talossa on kuulemma käytetty ihan tavallista puutavaraa. Suoraan hyllystä.
Eli kiinteistönvälittäjän korulauseet "helmestä" on nyt kumottu.
Eli talon hintaa on vieläkin laskettava.
eivät ole hääräilleet Nuorisosäätiössä, kyllä se on ollut kepulaisten rahakanava kupata yhteisiä varoja omien vaalityöhön.
Koko casessa on siis kyse kepun, Nuorisosäätiön ja julkisten varojen pyörittämisestä.
Ja se lantakasa haisee. Vihriälä on rikosepäilty. Kaikkonen alensi itsensä säätiön hallituksen rivijäseneksi.
Matti Vanhanen johti pitkään Nuorisosäätiön hallitusta. Vanhanen ei ole alentunut vastaamaan kysymykseen, jääväsikö Vanhanen itsensä kun Nuorisosäätiö jakeli Vanhaselle vaalirahaa.
Ja nyt sitten keputotuuden mukaan Tekniikan Maailma on todennut, että demarien alottamassa alojahdissa ei ole mitään perää.
Tekniikan Maailma antoi Vanhasen talolle 5 tähteä.
Puolueeton tarkastaja. HAHAHAHAHAH
...TM Rakennusmaailma ei tietenkään löytynyt vahingossa. Rakennusmaailman päätoimittajana toimii Juho Huttula. Kuinka sattuikin, hänen taustansa näyttää olevan keskustaan leiriin kuuluvan MTK:n Viestilehdissä, josta Huttula siirtyi aluksi TM Rakennusmaailman toimituspäälliköksi ja sittemmin päätoimittajaksi..