Vain kaksi häätöäänestyksessä: Marko ja Justiina. Veikkaisin että sunnuntai-iltana voi sadella aika paljon miinuksia noille molemmillle, mutta Justiina taitaa olla heikoimilla hangilla.
Marko ja Justiina häätöäänestyksessä
8
422
Vastaukset
- Sukkanauhakäärme
Todella epämiellyttävä luonne alkoi paljastua sieltä tekopirteyden alta. Minua jo huolestuttaa moinen vallanhakuisuus ja epävarma egon pönkitys. Justiina ei myöskään osaa pelata peliä, hän on pelkästään läpinäkyvä.
- Äänien jakautuminen
Nuo nimeämispisteet löytyvät täältä: http://www.bigbrother.fi/nimeamiset.shtml
Justiina (9), Marko (6), Sampo (5 = Kätliniltä 2, Samilta 2, Esa A:lta 1), Esa A (4 = Minnalta 2, Justiinalta 1, Sampolta 1), Kätlin (2 = Justiinalta 2), Dana (2 = Kätlinilta 1, Asolta 1), Toni (2 = Markolta 2), Aso (0), Minna (0), Sami (0 = päällikkö).
Justiinan 9 pistettä tulivat näin: Aso (2), Toni (2), Esa A. (2), Dana (2) ja Kätlin (1).
Markon 6 pistettä tulivat näin: Sampo (2), Toni (1), Dana (1), Minna (1), Sami (1).- jyllää?
Ellei Esa A olisi heltynyt pelastamaan slummin nimeämistehtävää, häätöäänestykseen olisivat joutuneet Sampo neljällä ja Esa A kolmella nimeämispisteellä, kun taas Dana, Justiina, Kätlin ja Marko olisivat jääneet kahteen pisteeseen!
- Näin toimi "Jussi"
Kätlin ei antanut Justiinalle pistettäkään toisin kuin Justiina Kätlinille maksimipistemäärän!
- 5+6
jää eli Justiina. Miks aina ihmiset äänestää värikkäimpää persoonaa pois. Justiina antaa taloon paljon enemmän kuin Marko. MArko ei anna mitään.
- empaatikko
Ei riitä, että nahassa on väriä. Äänestäjät ovat nähneet, mitä nahan alla on: tunteeton ihminen.
- Häh?
Justiina oli pelkkää tapettia ennen päälliköksi nousemistaan ja tulee sitä nyt myös olemaan päällikköyden menetettyään.
- Hulluhulda
Häh? kirjoitti:
Justiina oli pelkkää tapettia ennen päälliköksi nousemistaan ja tulee sitä nyt myös olemaan päällikköyden menetettyään.
Marko on aika tylsä tapaus.
Justiinasta ei tee räväkkää eikä mielenkiintoista nuo rumat tatskat. Ei mitenkään mielenkiintoinen. Sama ällö tyhmä hymy naamalla aina, myös silloin kun kuuli olevansa häätöäänestyksessä. Hirviö.
Molemmat pois - eihän sitä tiedä vaikka BB laittaisikin molemmat ulos. Se sopisi minulle erinomaisesti. Sitten seuraavina Minna pois, ei anna mitään, lösöttää vain polvet pystyssä sohvalla ja aukoo valtavaa kitaansa. Ja Sampo joutaa kans ulos, tylsääkin tylsempi olento.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1704460
- 273219
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1382721- 252338
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.602204Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää191928Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311730Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s391705Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.671338Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?341181