Vakuutuksia kaupataan

Koko ajan soi puhelin ja joku haluaa minut asiakkaakseen. Soiko muilla puhelin vai soitellaanko mulle pelkästään. Onko niissä myyjissä eroa vai onko kaikki samanlaisia? Onko kokemuksia?
3160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Harva se päivä tarjotaan vakuutuksia, sijoituspankista soitellaan,lehtiä kaupataan, puhelinliittymiä....
Ei auta, vaikka ystävällisesti sanon, että ei nyt kiinnosta.Sinnikkäitä ovat.

Äänestä
  • Kyllä mä ainakin kuuntelen, jos jotain sais vähän edullisemmin. Sen nyt tietää ettei lehteä tarvi tilata, mutta esim. sähkö ja vakuutukset on aika must, joten niissä säästäminen on helppoa. Vielä kun joku kilpailuttais mun verot niin olisin tyytyväinen. ;=)

    Äänestä

Vakuutusedustaja tienaa ihan sairaasti, aina se virkahommat voittaa.
Aina on millä perheen elättää.
Välillä saattaa olla voi loppu, mutta leivänpäälle voi vaikka räkästä
liukasteeksi ettei tukehdu.

Työ saattaa olla hivenen puhelinmyyntipainotteista.

Vähän tulee ihmisiä häirittyä, mutta pääasia että on leipää.
Ja luppoaikana voi pelata vaikka kimbleä
(sitä leipää syödessä). ;D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haluttu kirjoitti:

Koko ajan soi puhelin ja joku haluaa minut asiakkaakseen. Soiko muilla puhelin vai soitellaanko mulle pelkästään. Onko niissä myyjissä eroa vai onko kaikki samanlaisia? Onko kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu