JÄTTIKOKOUSPALKKIOT ON KAIKKOSEN SYY ULOS LENTOON POLITIIKASTA !
HYVÄSTI AHNE PASKA !
lähde : iltalehti ( tuorein )
HYVÄSTI AHNE PASKA !
lähde : iltalehti ( tuorein )
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
kaikki mitä haluat tietää kaikkosen ja nuorisosäätiön avoliitosta !
päivän ILTALEHTI paljastaa pöyristyttäviä juttuja OH HOIJAA;;;;;;;;;;;;
TÄHDEN VÄLITTÖMÄSTI VANKITTÄVÄ ,e ttei pysty vaikeuttamaan esitutkintaa !
onkin demarin kanssa naimisissa.
Nythän tuokin asia selvisi, että Kaikkonen onkin oikeasti demari, ja toimii kuten demarit toimivat.
Ahneushan on demareille ominaispiirre. muutenhan koko puolueella ei olisi yhtään kannattajaa. mutta kun demarit höynäytttää typeriä valheelllisila lupauksillaan, niin demut ovat säilyneet puoluekartalla. Tyhmät ei nääs kusetusta huomaa.
Mitenkähän paljon tuo binbon oloinen demari Taiveaho hölisee "ylimääräistä" demareille.
,AJAA ALAS hyvä osoite olisi esim : mankaan kaatopaikka
SDP , Keskusta - kiitos näistä vuosista, mutta nyt on aika uusien tuulien. Olitte vain liian kauan vallan kahvassa. Liika valta toi humalan ja nyt on krapulan aika. Toivottavasti saadaan fiksuja ja lahjomattomia ihmisiä uusiin puolueisiin.
Keskustalainen jäi jälleen kiinni rahastuksesta ja ehkä laittomasta toiminnasta. Mitä tekee peruskepulainen? Syyttää tietysti siitä demareita. Voiko suurempaa kieroilua enää ollakaan?
ajojahtia, pitäähän nuorenparin tulla jotenkin toimeen. 20 000 euroa ei kepulaisissa piireissä yhtään mitään. Työmies on palkkansa ansainnut.
Kiitos KPR että vielä pidätte ohutta siimaa ehjänä, joka yhdistää REHELLISET kansanedustaja tähän kovia kokeneeseen SUOMEN KANSAAN !
Kiitoksen puuskassa kättänne nuollen :
Knut Möllerin näköinen laakaviihdyttäjä: Kali Telli
Nuorisosäätiön budjetti 12 miljoonaa euroa vuodessa. Mielestäni Kaikkosen palkka, joka on n 1 700/kk ei ole paljon.
Aivan paperimiehet tienaa sentään yli tuplasti tuon eikä kohujuttua väännetä palkoista ja palkkioista.
sen ansionsa eteen mutta kanki ei muuta liikkunut kun kankena " tanssii köyhien kanssa " - ohjelmassa .
tuppeen sahaaviin sahureihin,, suomen säätiöihin, RAY:n avustuksiin / rahoituksiin ja kuka vastaa että kanki ei myy ohi kirjanpidon Kehittyvien Konnien Suomen ( KKS ) nimissä rautakankia ym pimeille markkinoille !
Tässä huolensa esiin tuova: Kalevi Kaksois-Lutz
-leikkaa talteen-
revittävä ennen lukemista !
Nuorisosäätiön budjetti 12 miljoonaa euroa vuodessa. Mielestäni Kaikkosen palkka, joka on n 1 700/kk ei ole paljon. Niin eihän siitä jää tuntipalkaksi ,jos kerran kuussa on kokous ja yhdistettynä muihin
kokouksiin vie n 1/2 tuntia,kuin 3400€/tunti.Voi Antti parkaa Ollilakin taitaa saada paljon enemmän
vaikkei tangoon ja lopuksi kepuli-tyyliin haukkuu ylen
YLE tekee Suomen kansalle historiallisen palveluksen ja paljastaa PUOLUEMÄDÄNNÄISYYDEN !
oikeuteen koko sakki !
Äijä istuu itse ylessä ja valittaa sen toimia.
YLEVERO on ihan potaskaa ja ainoastaan valtapuolueiden kiistakenttä.
Poliitikot pois ylestä!!!!!
Kun on jäänyt rysänpäältä kiinni, niin ollaan niin marttyyriä, että
on kuin huonosta suomalaisesta saippuasarjasta.
Luurankojen ulosmarssi kaapeista on alkanut.
Tiuran ukko ei vaihtanut työpaikallan kuin postia!
´... ja ray ja se vanhanen ja ne veroparatiisit ja ne säätiöt ja se häkämies ja ja ja ja
ÄITI! auta meitä kestämään tätä p....kaa
KIITOS YLE !
ruosteienn rautakanki hanurissa.
kut pai kaikkonen !
kaikkonen on loikaamassa RKP: hen
syvän aateojan ylitykseen hän käyttää apunaan RAUTAKANKEA !
niin minäkin------ ALKIO KÄÄNTYY HAUDASSAAN !