Elikkä mikä navigaattori olisi järkevin ostos n.100-200 hintaluokassa? Itse olen katsellut noita garminin vehkeitä, vaikuttavat varsin selkeiltä ja helppokäyttöisiltä. Onko suosituksia ?
Mikä Navi Hintaluokka 100-200e
esmes
2230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tuossa hintaluokassa on melkoisen sama ostatko Garminin Nuvi sarja alkaen laitteen tai sitten jonkinsortin halpis Tömtötomin tai vaikkapa Mio/Navigonin. Navit ovat tuossa hintaluokassa pitkälti ominaisuuksiltaan smanlaisia, että voit vaikkapa heittää arpaa vehkeestä!
Itselläni on ollut Garmin vuosikausia, nykyisin Garmin Nuvi 250 W ja olen ollut tähän merkkiin tosi tyytyväinen. Keskustelupalstoilla Tomppa-ihmisillä on koko ajan jotain valittamista laitteestaan. Kuluttaa virtaa sammutettunakin, jatkuvia navigointierimielisyyksiä käyttäjän kanssa, päivitysongelmia ym. ym.
Päätös ostoksesta on kuitenkin sinun!