Kaikkonen ei saa tänään "pesää" ja Matilla ei seiso?

Kepulaisilla on ressumaisesti;"oli synkkä ja myrskyinen yö";-)))))) Voi tätä Jäätteenmäen perillisten sekoilua... Samaan aikaan lamojen lama Suomessa.. Pääkanisterin suurin murhe on tuppeensahatut laudat..
Mitä muuta kepuloisilta voi odottaa?? Onneksi Kaikkonen ja Viheriälä sai kenkää! Korvola pani kepun rivit sekaisin kuin kaappikellon;-)))
282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Monissa yhteyksissä esiintyy tuo.
Mutta mikä hiton biisi se oli Juice Leskisen jo(i)llain levyillä, joka alkoi noilla sanoilla (saattoi olla Puntti Valtonen, joka sanat sanoi)?
Kirkonpolttamisesta siinä taidettiin puhua?

Äänestä
  • Siinä koirankopin katollahan noilla lauseissa aloitettiin kirjaa Tenavissa. Ei tuota Juice ole keksinyt.
    Ei Korvola tuollaista sekasortoa saanut aikaan vaan itse aiheutettua tämä on.
    Kaikki alkoi Kallin vaalituki salailuista ja hyvin Matti "Silvio" vanhanen on säestänyt...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mannisonninen kirjoitti:

Kepulaisilla on ressumaisesti;"oli synkkä ja myrskyinen yö";-)))))) Voi tätä Jäätteenmäen perillisten sekoilua... Samaan aikaan lamojen lama Suomessa.. Pääkanisterin suurin murhe on tuppeensahatut laudat..
Mitä muuta kepuloisilta voi odottaa?? Onneksi Kaikkonen ja Viheriälä sai kenkää! Korvola pani kepun rivit sekaisin kuin kaappikellon;-)))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu