Miten treenata, että pääsis hyvään kuntoon lätkässä?Olen 35 v.Miten kehittää nopeutta?Voisin käyttää n.5 h viikossa harjoitteluun.Siis asiallisia vastauksia, en kaipaa bullshittiä, kiitos!
Harjoittelu
Ei nyt ehkä NHL:ään
3352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Aloita luistelun perusasioilla ja kehitä itseäsi koko ajan eteenpäin.
Aloita helpoilla harjoituksilla ja kovenna vastusta pikku hiljaa.
Toivottavasti onnistut.
Nopeutta saa punttisalilta. Yritä saada apua joltain painonnostajalta, mutta ei missään tapauksessa voimanoistajalta tai bodariukoilta. Painonnostajat tietää, miten tullaan samaan aikaan vahvoiksi ja nopeiksi.
ensinnäkin pitää muistaa, että olet jo 35v joten pelaamista ei saa ottaa liian raskaasti. en usko että sinun tulisi enää mennä punttisalille, toki jos nopeutta ja voimaa haluat, niin silloin, mutta muuten riittää kun pidät kuntoa yllä ja koitat opetella lisää kiekonhallintaa ja oikean luistelutekniikan...niillä pärjää puulaakipeleissä!!