Miten ihmeessä nuo ns. tila-autot menee aina tyhjäpäisille idiooteille. Eniten tuntuu liikenteessä töppäilevän tila-autoillaan sohlaavat tupauunot.
Toki Helsingin taksit, volvokuskit, sekä VW-yhtymän sporttipuppelit ovat myös oma kokovartalokyrpien ryhmittymänsä.
Toki Helsingin taksit, volvokuskit, sekä VW-yhtymän sporttipuppelit ovat myös oma kokovartalokyrpien ryhmittymänsä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tai se onkin vain tapa että taksikuski on niin ajotaitoinen että pärjää ilman suuntavilkkuakin.
Eilen hetken aikaa seurasin kun tilaisuus oli kun taksikuski oli tulossa kolmion takaa päätielle.
Ensin se kyttäsi tilaa minuutin verran ja sitten ajoi metrin verran eteenpäin ja käänsi rattia aiokomaansa suuntaan ja laittoi samalla vilkun päälle. Kuski oli vielä iäkkäämpi jo eikä mikään haivenkarva että varmaan on ajanut ennenkin ja jopa ikänsä ajanut jo taksia..
Vastakkaisesta suunnasta tulija jos olisi pysähtynyt tai hiljentänyt antaakseen tilaa ajaa eteen niin eihän se olisi tullut kun onkin menossa päinvastaiseen suuntaan. Voi olettaa kai että jos ei näe tuollaisessa tilanteessa suuntavilkkua niin se vilkku on sillloin oikealle tai sinne on kuitenkin sitten menossa eli samaan suuntaan mutta ei. Näin juostaja olisi turhaan hiljentänyt ja taksikuski olisi haitannut liikennettä kun ei osaa ajaa yhteisillä pelisäännöillä ja kummunikoisia sen mukaan muille. Kiva varmaan matkustaa tälläisten arvaa minne ja mitä tapahtuu, muuten moni koululainenkin matkustaa pakettiautotaksien kyydissäkin jotka ei ole ikinä sellaista ajanut ja paljoa muutakaan ja sitten vielä päälle syvälle iskostetut huonot ajoTAVAT mitkä on opittu muilta liikenteessä mallia ottamalla.
saanut nukutuksi yöllä? Kertomasi tarina on tedella dramaattinen. Ymmärrän sinua. Toivottavasti saat jostain ammattiapua ettei tästä tule sinulle pitkäaikaista mielenterveysongelmaa.
Osuiko omaan nilkkaan kun piti jotain terapia apua lässyttää?