Onko jollakulla kokemuksia 1.8 bensakoneella varustetun V - 50 nykimisestä (2006 - 2007 malli)? Ajettaessa tasaisella kaasulla auto nykii, vastustelee ja ikäänkuin rajoitin olisi päällä. Merkkikorjaamo on huuli pyöreänä - ei vikaa, koska testeri ei siitä kerro. Onko kukaan löytänyt ratkaisua (muutakin kuin auton vaihto) kiusalliseen vikaan?
Volvo V-50 nykiminen
köp1
3
6568
Vastaukset
- VolvoHelmut
sama auto ja kone, mutta saman tyyppistä vikaa oli 2.4l V70 volvossa kun kaasuläppä alkoi reistailla... pitäis kyllä näkyä testerillä tuo vika.
Toisena tulee mieleen polttoaineen syötö häiriöt! - korjaus
Vaihdoin tulpat ja polttoaineen suodattimen niin loppui vaivat
- Ei Bilia enää
Tulpassa vika itselläkin ja Volvon laatu tulppa oli hajonnut ja tulpan pää lentänyt hemmettiin.Saa nähdä vioittiko puolaa.
Bilialla ei sähkömies vikaa löytänyt mutta Pelle Pelottoman pajalla 15 minuuttia ja auto toimi.
Bilia lukee vikakoodit ja laskuttaa eli siinä sähkömiesten osaaminen siellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774442Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112363- 1691544
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2431466- 1211321
- 1151237
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721159Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik81136- 641072
- 35956