Että ladatun aseen kanssa et saa seisoa risteyksessä vahtimassa?
- olenko väärässä?
Olen metsästäjien puolella kyllä, mutta joskus näkee kun hirvikin kaatuu keskelle tietä...
Eikös se näin ole.
2
290
Vastaukset
- Red-hat-woman
Riippuu tiestä. Passi voi hyvinkin olla tiellä - jos se on jokin pieni (yksityinen) tie keskellä ei mitään. Passissa ase on ladattu. Vai luuletko, että se ladataan vasta sitten, kun hirvi mennä viuhtoo ohi? Ja vaikka hirvi ammuttaisiin pellolle, se ei aina kaadu heti osuman saatuaan, vaan voi juosta vielä jonkin matkaa. Eli voi se päätyä tielle vahingossakin.
- 5-piikki
Knatsii katsoa mihin kaataa. Kainuussa on niin paljon jahtiporukkaa, että päät kolisee yhteen. Näköjään aiheesta on tulossa tv-juttukin 14.10. kakkoskanavalla kello 19.20.
http://ohjelmat.yle.fi/suomiexpress/etusivu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921836- 851282
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36762
- 47761
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48711- 33683