Inkclub musteet kuivia!!

kiikikiiiiiiiii

Ostin Inkclubista 2 mustepatruunaa ja ne olivat tottavieköön vanhoja ja kuivahtaneita. Toinen oli vuodelta 2006 ja toinen 2008. Laitoin meiliä asiasta. Kellekkään muulle sattunut vastaavaa??

7

994

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jaska Perusjaska

      Inkclubista en ole tilannut, mutta vastaavasta firmasta Inkystä kyllä.

      Ja sama juttu. Värikasetti oli jo paketista otettaessa kuiva. Ei antanut väriä ollenkaan ennen kuin tulostuspäätä pyyhki märällä talouspaperilla. Parin päivän päästä molemmat lähes käyttökelvottomia.

      Eipähän tarvitse toista kertaa ostaa ja nämäkin lähtee paluupostissa takaisin.

    • mitä tilaa

      Sitä saa mitä tilaa. Väärässä paikassa säästäminen ei kannata. Toisaalta jos tulostuksen laadulla ei ole väliä, niin aivan sama missä pihtaa.

      • Siinä menettää vielä tulostimenkin:D Tulostutpäät voi kuivua joskus todella pahasti. Huonomuste ja pitkätauko tulostuksessa. Mikäs sen parempi yhdistelmä.


      • Riippuu tulostimesta
        sfinski80 kirjoitti:

        Siinä menettää vielä tulostimenkin:D Tulostutpäät voi kuivua joskus todella pahasti. Huonomuste ja pitkätauko tulostuksessa. Mikäs sen parempi yhdistelmä.

        "Siinä menettää vielä tulostimenkin:D Tulostutpäät voi kuivua joskus todella pahasti."
        Vain, jos tulostin on Epson. Epsonissa on kiinteät tulostuspäät, joita ei voi vaihtaa. Useimmissa muissa tulostimissa päät vaihtuu mustepatruunan mukana.


      • Riippuu tulostimesta kirjoitti:

        "Siinä menettää vielä tulostimenkin:D Tulostutpäät voi kuivua joskus todella pahasti."
        Vain, jos tulostin on Epson. Epsonissa on kiinteät tulostuspäät, joita ei voi vaihtaa. Useimmissa muissa tulostimissa päät vaihtuu mustepatruunan mukana.

        On niitä muitakin kuin epson. Itsellä oli canonin joku malli. Toki tulostuspään saa hommattua uuden, mutta ei aina kaupoista vaan kalliina varaosana kuten huollotkin. Sanoivat että niitä ei ole myynnissä.


    • Olen ollut yli 2vuotta inkClubin asiakkaana kulutan hyvin paljon musteita, mutta ostatn aina alkuperäisiä niissä ei ole ollut kertaakaan mitään sanomista olen myöskin ostanut kaikenlaista tavaraa heiltä, Ainahan on mahdollista että virheitä voi tulla ihmisiä hekin ovat, olisi viisaita ainakin sopia toimittajan kanssa olen sitä mieltä,että he korvaavat tuotteen lue esitteestä siinä mainitaan jotain 30 päivästä. TYYTYVÄINEN ASIAKAS.

      • Huijausta

        Ostin inkclubista musteet , ne olivat totaalisesti kuivuneita, sain uudet sama juttu, kestivat kokonaiset 4 testisivua ja loppuivat.... Jee Jee Kiinasta tulevat maksavat heille noin0.10€ kpl ( alalla olleena uskallan sanoa) Valitin taas , ei vastausta ja lasku perintaan ensimmaisen muistutuksen jalkeen. NEVER AGAIN!!!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      243
      4243
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2704
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2462
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      82
      1497
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1189
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1107
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      976
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      172
      959
    Aihe