Inkclub musteet kuivia!!

kiikikiiiiiiiii

Ostin Inkclubista 2 mustepatruunaa ja ne olivat tottavieköön vanhoja ja kuivahtaneita. Toinen oli vuodelta 2006 ja toinen 2008. Laitoin meiliä asiasta. Kellekkään muulle sattunut vastaavaa??

7

1022

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jaska Perusjaska

      Inkclubista en ole tilannut, mutta vastaavasta firmasta Inkystä kyllä.

      Ja sama juttu. Värikasetti oli jo paketista otettaessa kuiva. Ei antanut väriä ollenkaan ennen kuin tulostuspäätä pyyhki märällä talouspaperilla. Parin päivän päästä molemmat lähes käyttökelvottomia.

      Eipähän tarvitse toista kertaa ostaa ja nämäkin lähtee paluupostissa takaisin.

    • mitä tilaa

      Sitä saa mitä tilaa. Väärässä paikassa säästäminen ei kannata. Toisaalta jos tulostuksen laadulla ei ole väliä, niin aivan sama missä pihtaa.

      • Siinä menettää vielä tulostimenkin:D Tulostutpäät voi kuivua joskus todella pahasti. Huonomuste ja pitkätauko tulostuksessa. Mikäs sen parempi yhdistelmä.


      • Riippuu tulostimesta
        sfinski80 kirjoitti:

        Siinä menettää vielä tulostimenkin:D Tulostutpäät voi kuivua joskus todella pahasti. Huonomuste ja pitkätauko tulostuksessa. Mikäs sen parempi yhdistelmä.

        "Siinä menettää vielä tulostimenkin:D Tulostutpäät voi kuivua joskus todella pahasti."
        Vain, jos tulostin on Epson. Epsonissa on kiinteät tulostuspäät, joita ei voi vaihtaa. Useimmissa muissa tulostimissa päät vaihtuu mustepatruunan mukana.


      • Riippuu tulostimesta kirjoitti:

        "Siinä menettää vielä tulostimenkin:D Tulostutpäät voi kuivua joskus todella pahasti."
        Vain, jos tulostin on Epson. Epsonissa on kiinteät tulostuspäät, joita ei voi vaihtaa. Useimmissa muissa tulostimissa päät vaihtuu mustepatruunan mukana.

        On niitä muitakin kuin epson. Itsellä oli canonin joku malli. Toki tulostuspään saa hommattua uuden, mutta ei aina kaupoista vaan kalliina varaosana kuten huollotkin. Sanoivat että niitä ei ole myynnissä.


    • Olen ollut yli 2vuotta inkClubin asiakkaana kulutan hyvin paljon musteita, mutta ostatn aina alkuperäisiä niissä ei ole ollut kertaakaan mitään sanomista olen myöskin ostanut kaikenlaista tavaraa heiltä, Ainahan on mahdollista että virheitä voi tulla ihmisiä hekin ovat, olisi viisaita ainakin sopia toimittajan kanssa olen sitä mieltä,että he korvaavat tuotteen lue esitteestä siinä mainitaan jotain 30 päivästä. TYYTYVÄINEN ASIAKAS.

      • Huijausta

        Ostin inkclubista musteet , ne olivat totaalisesti kuivuneita, sain uudet sama juttu, kestivat kokonaiset 4 testisivua ja loppuivat.... Jee Jee Kiinasta tulevat maksavat heille noin0.10€ kpl ( alalla olleena uskallan sanoa) Valitin taas , ei vastausta ja lasku perintaan ensimmaisen muistutuksen jalkeen. NEVER AGAIN!!!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      62
      915
    2. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      704
    3. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      79
      680
    4. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      39
      636
    5. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      36
      631
    6. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      87
      561
    7. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      110
      535
    8. Mennään näin sitten

      Ettei kohdata enää.
      Ikävä
      38
      482
    9. Pystytkö pitämään

      Taukoa ja eroa ihan hyvillä mielin vai tekeekö tiukkaa
      Ikävä
      41
      481
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      71
      457
    Aihe