XO-miehen kuolinpesä nyt myynnissä !

Kuolinpesästä suuri määrä uusia ja käytettyjä työkaluja, rakennustarvikkeita, koneita ja laitteita. Myynnissä myös autonosturi, sekä yhteysvene ja syöksyveneitä.

http://www.huutokaupat.com/fi/v/1507

Minullekin oli yllätys, että palstan XO-mies asuikin puoloustusvoimain huutokaupasta ostetuss syösyveneessä.
6462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tiedot kuolemastani ovat vahvalla alkoholilla liioiteltuja. XO:ta kurlataan kaksin käsin, vaikka tiedän kyllä, että viina on hitaasti tappavaa alkoholia. Nytkin nautitaan varaavan takan lämmöstä X0-lasi toisessa ja savuhaukivoileipä toisessa kädessä. Talossa lämpöä mukavat 26 astetta ja makuuhuoneessa vielä vähän päälle! Meillä ei näet palella punkassa kymmenen viltin välissä!

Kuinkas tuhnujen luona, joko patterin termostaatista on tullut väännettyä jengat sijoiltaan, kun neukkukuutiossa ei vieläkään "tarvitse" lämmittää?

Äänestä
  • vahvasti alkoholisoitunut,kun on vuodenajan kijoitellut kuinka hän nauttii XO-joka päivä takan lämmössä,muista tarkistaa ainakin palohormi välikaton kohdalta,ettei käy köpelösti,ennenkuin alkoholi tekee tehtävänsä.

    Äänestä

  • Tarkkailija??? kirjoitti:

    vahvasti alkoholisoitunut,kun on vuodenajan kijoitellut kuinka hän nauttii XO-joka päivä takan lämmössä,muista tarkistaa ainakin palohormi välikaton kohdalta,ettei käy köpelösti,ennenkuin alkoholi tekee tehtävänsä.

    http://www.oikeus.fi/48059.htm

    XO-mies oli itseasiassa JOUNI, jonka potenssikin on nyt myytävänä:

    Myydään kirjallisten tarjousten perusteella 3 kpl poromerkkiä erikseen (liite 1);
    1. Oikea poikki, tynkä halki pykälät alla ja päällä. Vasen päältävita, hanka alla, pykälä päällä. 1 eloporo.
    2. Oikea halki, pykälä päällä. Vasen poikki, kaksi pykälää päällä. 2 eloporoa.
    3. Oikea altavita, vita halki, pykälä päällä. Vasen päällä pykälä, hanka ja pykälä alla. 76 eloporoa.

    Merkeillä yhteensä 79 eloporoa.

    Äänestä

ennen ku kaveri ehti edes kuolla:



Tarjousten perusteella myydään seuraavat patruunat: (7.750 kpl)
Patruunat myydään ensisijaisesti kerralla tai mielekkään suuruisina erinä (ei laatikoittain).

http://www.oikeus.fi/48175.htm

Äänestä
  • äijä veteli päivittäin xo:ta ja oli niin jurrissa, että tarvitsi 8000 patruunaa. Hitto tuollahan pärjäisi yksi pataljoona jo...

    Äänestä

  • ""Tarjousten perusteella myydään seuraavat patruunat: (7.750 kpl)
    Patruunat myydään ensisijaisesti kerralla tai mielekkään suuruisina erinä (ei laatikoittain).""


    Wanha Tuttu ehdottaa, että patruunat myydään 200 kpl erissä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haans. kirjoitti:

Kuolinpesästä suuri määrä uusia ja käytettyjä työkaluja, rakennustarvikkeita, koneita ja laitteita. Myynnissä myös autonosturi, sekä yhteysvene ja syöksyveneitä.

http://www.huutokaupat.com/fi/v/1507

Minullekin oli yllätys, että palstan XO-mies asuikin puoloustusvoimain huutokaupasta ostetuss syösyveneessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu