Varaosa ongelmat

Spede-03

Mikä H**tti maksaa näissä Triumphin varaosien saatavuudessa. Alkaa mättän ihan tosissaa, kun perusjuttujen saaminen kestää viikkoja! Eikö Suomesta nyt kertakaikkiaan löydy firmaa joka ottaisi tämän varaosa asian hanskaan. Onneksi niitä nyt ei tarvitse juurikaan, mutta sekin vähä mitä tavitsee on kiven alla! Ei viitsisi merkkiä vaihtaa tällaisen lapsellisen syyn takia, mutta alkaa aikuisten oikeasti olla jo mitta täynnä!

2

1438

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • triple3

      www.jacklilley.com (suht samanhintasen osat, kohtuu postikulut)
      www.bikebandit.com (halvat osat, kalliit postimaksut)

    • VM-01

      Joo samaan ongelmaan olen törmännyt jatkuvasti kun olen osia tarvinnut. Pelkästään ketju-hammasratas paketin toimittaminen kesti kolme viikkoa. Olisi kestänyt varmaan pidempäänkin, mutta kävin lähes joka päivä kyselemässä tilaukseni perään. Kyseessä on kuitenkin pääkaupunkiseudulla toimiva Trumpan edustus.

      Nettikauppaa en ole harrastanut johtuen olemattomasta kielitaidostani, joten joutuu tyytymään tähän ala-arvoiseen varaosa palveluun, mitä ei käytännössä ole. Onneksi niitä osia ei ole pahasti tarvinnut kun kone on todella varmatoiminen. Mutta jos ei olisi, olisin vaihtanut jo aika päivää merkkiä ja vain siitä syystä että ei saa varaosia. Onkohan tämä ongelma tiedossa Englannissa pääkonttorilla ? Kielitaitoiset voisivat mailailla sinne tietoa meidän kaikkien varaosa puutteista kärsivien puolesta !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      91
      1477
    2. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      83
      1022
    3. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      67
      917
    4. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      361
      861
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      170
      835
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      92
      773
    7. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      61
      605
    8. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      63
      546
    9. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      127
      488
    10. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      33
      481
    Aihe