Maretariumin tulos?

No mites meni viimevuosi? nollatulos?
Siltä se voi vaikuttaa, ainkin tilinpäätöksen mukaan, mutta, mutta!
Kaupunki avustaa yhtiötä 153 000 eurolla että saadaan näyttämään nollatulokselta.
9185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Saisi kaupunki avustaa meitä vähävaraisia jotka emme jaksa töissä käydä tuollakin rahalla. Nyt sossu ei maksa enää sekä lehteä että nettiä!!!!!!!!!!!!!! Pitää valita jompikumpi!!! Perkele saatana ja kännykkälaskun kanssa saa aina tapella!! Veän kännit!!

Äänestä
  • Mitä ! Maksaako sossu todellakin netin tai lehden tilauksen?
    En ole ikinä kuullutkaan!

    Äänestä

Maretariumissa 900 0000 ihmistä vuodessa a' 20 eur, niin siitä tulee 18 mijoonaa riihi kuivaa meille kaikille Kotkan asukkaille.

Äänestä
  • Nythän sinä vitsin murjasit vai että yhdeksän miljoonaa kävijää Maretariumissa, jos olisi 900 000 kävijääkin niin silloinki pitäisi olla päivää kohden laskettuna vuodessa noin 2500 kävijää.

    Voi himpulan vimpulat, mitä lukuja.

    Äänestä

  • Röyh !! kirjoitti:

    Nythän sinä vitsin murjasit vai että yhdeksän miljoonaa kävijää Maretariumissa, jos olisi 900 000 kävijääkin niin silloinki pitäisi olla päivää kohden laskettuna vuodessa noin 2500 kävijää.

    Voi himpulan vimpulat, mitä lukuja.

    Maretarium on tuottanut vuodessa voittoa 39 miljoonaa euroa. Tämä on varma tieto. Älkää levittäkö perättömiä juoruja.

    Äänestä

  • oikeaa tietoa kirjoitti:

    Maretarium on tuottanut vuodessa voittoa 39 miljoonaa euroa. Tämä on varma tieto. Älkää levittäkö perättömiä juoruja.

    Kumpiko puuttuu, lukutaito vai ymmärrys mitä luet?
    siis 300 000 miinusta tilinpäätöksen mukaan.

    Äänestä

  • viisas... kirjoitti:

    Kumpiko puuttuu, lukutaito vai ymmärrys mitä luet?
    siis 300 000 miinusta tilinpäätöksen mukaan.

    sen 300 000 euroa olisi voinut jakaa tarvitseville tai kaunistaa tai kehittää karhulaa esimerkiksi säilyttää karhulan sosiaalitoimisto!!!!

    Äänestä

Maretarium kuuluu samaan tuettavien sarjaan kuin Uuperi.

Äänestä

Guggeli tulee hesaan. Sitten on hyvä seurailla kunpi kusee kintuille paremmin.

Maretariumin käyttöaste on tappiollinen niinkuin ennenkin. Hyvä jos palkat saa hoidettua

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viisas.... kirjoitti:

No mites meni viimevuosi? nollatulos?
Siltä se voi vaikuttaa, ainkin tilinpäätöksen mukaan, mutta, mutta!
Kaupunki avustaa yhtiötä 153 000 eurolla että saadaan näyttämään nollatulokselta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu