mitenkä käsittelette sarvet ennen seinälle laittoa?
Sarvet miten laitatte ne...
9
3892
Vastaukset
- profee
Sahaat kallon sopivasti, keität, sitten putsaat kaikesta lihasta, esim painepesurilla, sen jälkeen höylää sahaus suoraksi, valkaisu vetyperoksiidilla, tee taustakilpi esim tervalepästä, muotoile reunat jyrsimellä nätiksi, taustapuolelle kiinnike että pysyy seinässä, kiinnitä sarvet lautaan ja eiku seinälle kaiken kansan ihailtavaksi.
Toinen tapa, ota yhteyttä minuun, voin hoitaa homman, kokemuksella.- saara657
paljonkoo veloitat työstä...
- profee
saara657 kirjoitti:
paljonkoo veloitat työstä...
80 ekee
- helppo laittaa itse
profee kirjoitti:
80 ekee
Ompa arvokasta työtä, ja vielä harrastukseen liittyvää
- profee
helppo laittaa itse kirjoitti:
Ompa arvokasta työtä, ja vielä harrastukseen liittyvää
se on kaikki kallista. Hintaan sisältyy alvit ynnä muut menot , ei tolla hinnalla kunnon tuntipalkoille pääse. Olis hauska nähdä mimoinen teelmys sulta syntyy, kehtaako sitä ees julkisesti näyttää.
- harrastuksena teen
profee kirjoitti:
se on kaikki kallista. Hintaan sisältyy alvit ynnä muut menot , ei tolla hinnalla kunnon tuntipalkoille pääse. Olis hauska nähdä mimoinen teelmys sulta syntyy, kehtaako sitä ees julkisesti näyttää.
On kuule monet sarvet seinillä minun tekemissä levyissä, ja sarvet asennettuna. Eihän siinä sarvien kiinnityksessä mene montaa minuttia, kun on oikeat vehkeet ja hallitsee homman. Levyt voi tehdä sarjatyönä.
- profee
harrastuksena teen kirjoitti:
On kuule monet sarvet seinillä minun tekemissä levyissä, ja sarvet asennettuna. Eihän siinä sarvien kiinnityksessä mene montaa minuttia, kun on oikeat vehkeet ja hallitsee homman. Levyt voi tehdä sarjatyönä.
että et kirjoita kuittia ja maksa alvia etkä muutakaan veroo, elikkä pimeetä hommaa noin vaan harrastuksen vuoksi. Mun ei taas kärsi tehdä ilman kuittia.
Sarjatyönä tehdään myös ladat ja mersut, oikeilla vehkeillä. - elvi 72v
luonnossa? ei tarvii kuittia kirjottaa kun ei verottaja sitä kuitenkaan anna vähennyksiin.
- saara546543
saara657 kirjoitti:
paljonkoo veloitat työstä...
miten asia voi aina karata ihan muille linjoille kun asiallisesti kysyin hintaa.On siinä aika työ keitellä päätä joku 5h ja puut sekä pata missä keittää...onhan näitä tehty.
Sitten vielä se aine maksaa maltaita jolla luut valkaistaan ....joku on joskus 10e maksanut tästä työstä.Joka on jo toisen työn aliarvioimista ja sitä että ei tiedä miten paljon työtä moisessa on...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita
sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi1795645Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..1035584Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä
Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi1804566Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa514023Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään
mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät613900Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin
ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali313556Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1271284En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.171106- 17958
Jotenkin tämä
tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭33950