pitää kiirettä. Oikeuskansleri ryhtyy selvittämään Vanhasen toimet. Myös keskusrikospoliisia kiinnostaa nuo samat asiat.
Viranomaisilla
seles
460
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei tutkimukset mihinkään johda, koska tutkintaviranomaiset ovat poliitikkojen nimittämiä. Mikäli uralla aikoo eteenpäin on oltava sopivan kiltti päättävien puolueiden suuntaan jotta säilyy ylennysputkessa. Vain aivan eläkeiän kynnyksellä olevilta virkamiehiltä voi odottaa tasapuolista tutkintaa. Muut ottavat huomioon "demokratiaa uhkaavan kriisin" vaatimukset. Valitettavasti.
kuitenkin voidaan sanoa, että ei savua ilman tulta, elikkä jotain laitonta on kuitenkin tapahtunut. Jos ei nyt muuta tuomiota tulisi, niin kuitenkin äänestäjien kannattaa muistaa moiset tekoset seuraavissa vaaleissa.
Kyllä kepu on nyt karvansa näyttänyt!!!
jolla ei ole mitään ymmärrystä siitä mitä tarkkoittaa "vallan kolmijako". etkö sä nuija tiedä edes sitä että tuomarit ovat omassa toimessaan erottamattomia? no, tämä nyt on taas tyyppillistä "perSSulogiikkaa". kertoo hyvin siitä, miten tässä maassa toimittaisiin, jos perSSuilla olisi valta.
Eihän nyt kukaan ole niin tyhmä että uskoisi noita virallisia höpinöitä. Et edes sinä, vaikka jostain syystä yritätkin sellaista kuvaa antaa.