muhammed oli skitso

Alari

eli muhammed oli skitso joka sai kirjoitettua kirjan. tuona aikana kirjoja ei paljon ollut ja lukijoita kuitenkin riitti. ja kun toinen hullu lukee kirjan jossa naisia saa alistaa naisten raiskaaminen on oikein pyhiä sotia voi käydä,saa ottaa alle 10 vuotiaan vaimon,ja periaatteessa voit tehdä mitä tahansa .mutta ei saada minkäänlaista rangaistusta. niin kuka mies tätä oikeutta ei jättäisi käyttämättä... korranin varjolla tehdään rikoksia kuten myös kristin uskon varjollakin on tehty. uskonnoton ihminen joka ei usko mihinkään ei joudu yhteisön painostamaksi. ja pystyy kehittymään elämässä hyväksi persoonaksi. koraani antaa muslimeille ja islamisteille (miehille) ns. 5 vapaaksi vankilasta korttia. islam kristinusko ja kaikki uskomukset pitäisi poistaa... ihmisillä pitäisi olla uskon vapaus. mutta kuinka tätä vaalitaan jos ihmisiä pakotetaan esim islamiin. miettikää nyt hyvät ihmiset jos kaikki sinulle sanovat että maapallo on pyöreä niin sinä uskot että se on pyöreä.. sama pätee uskontoon. jos esim sanotaan pennusta pitäen sinulle että muhammed oli profeetta niin sinun mielestäsi se varmasti on profeetta ... (profeetta=ennalta näkijä)

mitenkähän kauan ihmiskunnalta menee että se tajuaa ettei ole jumalia tai profeettoja.

ihminen on organismi joka koostuu yhdisteistä ja yhdisteet reagoivat toisiinsa kun eri yhdiisteet reagoivat syntyy jotain uutta kun nämä uudet aineet reagoivat syntyy taas jotain uutta.

esim olemme joskus biljoonia vuosia sitten kaikki olleet monta biljoonaa miljoonaa triljoonaa eri yhdistettä jotka on vain ruvennut yhdistymään koska kemiallinen reaktio tapahtuu yhdisteiden halukkuusdesta sitoutua toisiinsa, tästä seuraa tapahtuma ketju joka jatkuu loputtomiin. ja kokoajan syntyy uusia asioita yhdisteitä ihmisiä eläimiä puita planeettoja yms. yms. , miettikää ihmiset maailmaa elkääkä vain huomista päivää.... tai mitä joku teki jollekkin tai mitä teit eilen. tai mitä teet huomenna .

elämälle ei ole mitään tarkoitusta tai päämäärää se loppuu joskus kun uudet yhdisteet taa löytävät toisensa.

PS. ja ne neitsyet jää islamisteilta saamatta.. :D

1

301

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jeesus elää!

      "Jeesuksessa yhdistyy täydellisenä Jumalallinen armo ja totuus"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      40
      3450
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      13
      2838
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2514
    4. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      1967
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      15
      1823
    6. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      53
      1799
    7. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      46
      1714
    8. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1478
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      55
      1463
    10. Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta

      Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule
      Sinkut
      265
      1173
    Aihe