muhammed oli skitso

Alari

eli muhammed oli skitso joka sai kirjoitettua kirjan. tuona aikana kirjoja ei paljon ollut ja lukijoita kuitenkin riitti. ja kun toinen hullu lukee kirjan jossa naisia saa alistaa naisten raiskaaminen on oikein pyhiä sotia voi käydä,saa ottaa alle 10 vuotiaan vaimon,ja periaatteessa voit tehdä mitä tahansa .mutta ei saada minkäänlaista rangaistusta. niin kuka mies tätä oikeutta ei jättäisi käyttämättä... korranin varjolla tehdään rikoksia kuten myös kristin uskon varjollakin on tehty. uskonnoton ihminen joka ei usko mihinkään ei joudu yhteisön painostamaksi. ja pystyy kehittymään elämässä hyväksi persoonaksi. koraani antaa muslimeille ja islamisteille (miehille) ns. 5 vapaaksi vankilasta korttia. islam kristinusko ja kaikki uskomukset pitäisi poistaa... ihmisillä pitäisi olla uskon vapaus. mutta kuinka tätä vaalitaan jos ihmisiä pakotetaan esim islamiin. miettikää nyt hyvät ihmiset jos kaikki sinulle sanovat että maapallo on pyöreä niin sinä uskot että se on pyöreä.. sama pätee uskontoon. jos esim sanotaan pennusta pitäen sinulle että muhammed oli profeetta niin sinun mielestäsi se varmasti on profeetta ... (profeetta=ennalta näkijä)

mitenkähän kauan ihmiskunnalta menee että se tajuaa ettei ole jumalia tai profeettoja.

ihminen on organismi joka koostuu yhdisteistä ja yhdisteet reagoivat toisiinsa kun eri yhdiisteet reagoivat syntyy jotain uutta kun nämä uudet aineet reagoivat syntyy taas jotain uutta.

esim olemme joskus biljoonia vuosia sitten kaikki olleet monta biljoonaa miljoonaa triljoonaa eri yhdistettä jotka on vain ruvennut yhdistymään koska kemiallinen reaktio tapahtuu yhdisteiden halukkuusdesta sitoutua toisiinsa, tästä seuraa tapahtuma ketju joka jatkuu loputtomiin. ja kokoajan syntyy uusia asioita yhdisteitä ihmisiä eläimiä puita planeettoja yms. yms. , miettikää ihmiset maailmaa elkääkä vain huomista päivää.... tai mitä joku teki jollekkin tai mitä teit eilen. tai mitä teet huomenna .

elämälle ei ole mitään tarkoitusta tai päämäärää se loppuu joskus kun uudet yhdisteet taa löytävät toisensa.

PS. ja ne neitsyet jää islamisteilta saamatta.. :D

1

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jeesus elää!

      "Jeesuksessa yhdistyy täydellisenä Jumalallinen armo ja totuus"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4317
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      109
      4133
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      36
      4050
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      64
      3899
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3344
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      64
      3228
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      145
      3199
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1572
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1521
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1095
    Aihe