Mikä kohkaaja

tuo Vaccine-X on?! Jättäköön rokotteen ottamatta, jos sitä niin kovasti pelkää. Tarviiko siitä tällä palstalla koko ajan vaahdota? Toiset haluavat rokotteen ja toiset eivät ja jokainen päättää sen ihan itse. Eiväthän viranomaiset rupea kansalaisia ehdointahdoin rokotteella tappamaan. Saapa nähdä mitä sitten meuhkataan, kun ihmisiä alkaa Suomessakin kuolla tautiin...Alkaako tehdä mieli rokotetta?
8167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei tosiaankaan ala tehdä mieli rokotetta jos siihen koktailiin kuolee. :D Mikä kysymys tuokin oli?

Äänestä

No, persoonahan tuo Vaccine-X näyttää olevan, ei silti minua haittaa, antaa kukkien kukkia.
On hänellä ainakin omat mielipiteensä ja kunnioitan jokaisen mielipiteitä, kuten jokaisen vapautta, sekä itsemääräämisoikeutta.

Äänestä

todellisuuteen! Katsot varmasti hyvin sinisten silmien läpi tätä maailmaa. Tämmöistä vaan tapahtuu, kuten tällainen yksi maailman laajuinen joukkoteurastus.

Äänestä

Hän on juutalaisvihaa kylvävä, järjestäytynyttä yhteiskuntaa ja sen sääntöjä vastustava väkivaltainen uusnatsi.

Äänestä

Vainoharhainen natsi, mikäs sen parempi lääketieteen asiantuntija, palstamme oma Dr. Mengele. Vain hän saa rokottaa! : D


P.S. Ei vakavasti ottaen sitten ole leikin asia, vaan hänen kirjoituksensa puhuvat puolestani.

Äänestä

Kaikki on hyvin. Voit ottaa rokotteesi rauhassa kaikesta hässäkästä huolimatta. Ainakin minä olen kiitollinen siitä että tällä kertaa pandemiaan on tarjolla toimiva lääke... toisin kuin pari vuotta sitten, jolloin lintuinfluenssa tuli Suomeen ja tappoi kymmeniä tuhansia ihmisiä - aivan kuten tiedotusvälineet ennustivat. Nyt niitä raadoille rakennettuja kylmävarastoja ei onneksi tarvita.

Äänestä
  • valmistettu TOIMIVA lääke, siis jolla saadaan pandemia aikaan.

    Äänestä

  • Herää pahvi kirjoitti:

    valmistettu TOIMIVA lääke, siis jolla saadaan pandemia aikaan.

    Mitään vaaraa ei siis ole. Uusi teknologia vain aiheuttaa usein pelkoa ja epäluuloja.

    Tilastojen valossa valtio ja vahva byrokratia ovat aina tarjonneet parhaimman mahdollisen suojan tavalliselle kansalaiselle. On aivan ymmärrettävää että ahkerilla ihmisillä ei ole aikaa tutustua tämän asian kaikkiin puoliin - paras ratkaisu on siis vain luottaa asiantuntijoiden vankkaan ammattitaitoon.

    Muistathan käyttää julkisia kulkuneuvoja kun käyt ottamassa rokotteesi - se on turvallista ja ympäristöystävällistä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kukin päättää itse kirjoitti:

tuo Vaccine-X on?! Jättäköön rokotteen ottamatta, jos sitä niin kovasti pelkää. Tarviiko siitä tällä palstalla koko ajan vaahdota? Toiset haluavat rokotteen ja toiset eivät ja jokainen päättää sen ihan itse. Eiväthän viranomaiset rupea kansalaisia ehdointahdoin rokotteella tappamaan. Saapa nähdä mitä sitten meuhkataan, kun ihmisiä alkaa Suomessakin kuolla tautiin...Alkaako tehdä mieli rokotetta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu