Suomeen pitäisi saada pätevä presidentti! Nyt kaikki Niilistöä äänestämään! Valituksi tullessaan Niilistö lupaa kutsua kaikki äänestäjänsä presidentinlinnaan mahtaviin pirskeisiin!
http://pehmojengi.blogspot.com/2009/10/niilisto-presidentiksi.html
http://pehmojengi.blogspot.com/2009/10/niilisto-presidentiksi.html
Vastaukset 2
Vanhimmat
suomalaisten elämää ei muuta miksikään. Linnaan ei kutsuta ei ainakaa tavallisia duunareita enmpää, ehkä urheilijoita ja vuorineuvoksia enemmän.
Porvarimedia ehkä toitottaa enemmän Niinistön hyviä tekoja ja huonommat sanomiset jäävät unholaan. kuin taas päinvastoin mitä nykyinen Halosen kohdalla on.
Ulkopolitiikkaa ei voi muuttaa. Naapuri Venäjään ei auta pyllistää, sen tiedämme. Amerikkalaisista ei voida ottaa enää oppia. Saimmehan laman sieltä alkuun. Se on aivan turhaan kuka siellä linnassa asuu tavalliselle suomalaiselle. Ehkä hyvätuloiset porvarit näkevä enemmän toiveunia.
Ei nyt voi äänestää ketään.