Eli aukaistessani käyttäjätilini, se menee suoraan tilapäiseen profiiliin, ja alalaitaan tulee ilmoitus että "käyttäjäprofiiliasi ei ladattu oikein" ja että tämä on tilapäinen profiili johon tallentamasi tiedot häviävät sulkemisen jälkeen ym ym. Noh, koitin luoda uuden tilin mutta sama juttu toistuu. Kellään mitään tietoa mitä pitäisi tehdä?
Paha vista ongelma!
Raisou
61208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
pentti nelonen osaa kertoa.
Pentin mukaan windowsissa EI VOI olla vikaa...
Kunnollisia vastauksia, KIITOS
Tarkoitatko sisäänkirjautumista koneeseen käyttäjätunnuksen kautta?
Sinä olet ikään kuin vierailija siellä koneella, sinun pitäisi saada sieltä asetusten kautta täydet käyttäjäoikeudet ja kirjautua sisään täysillä oikeuksilla, vai onko ne kenties jollakin toisella.
Eli ohjauspaneelin kautta käyttäjätilit ja siellä laitat itsesi järjestelmänvalvojaksi niin saat täydet oikeudet.
Toivottavasti saat sieltä tehtyä sen muutoksen.
Myös minulla tulee tuo sama teksti konetta avatessa. Ei tosin aina. Yleensä siihen auttaa koneen uudelleen käynnistys, mutta jotain on kuitenkin selkeästi vialla, kun tuo toistuu todella usein. Neuvoja?
Lue tuolta http://keskustelu.plaza.fi/ellit/koti/tietotekniikka/1761511/ongelma/
Olen tuolla antamallasi sivulla jo aiemmin käynyt. Neuvoista ei ollut apua.