Pitäisikö näille finninaamaisille amiksille antaa vain kentingitön jopo, että saisivat edes kaljakassia pitää jopon kierossa sarvessa
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009101710442957_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009101710442957_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ja virittämättömät mopot yms. .....
Miksi turvamääräysten noudattamisista tai noudattamattomuuksista ei juurikaan mainita uutisissa mitään?
Monestihan nuo mopo-onnettomuudet ovat aivan omatoimisesti aiheutettuja.
Seurataanpa ko. kolaroinnin jatkouutisointia, saadaanko vaikeisiin loukkaantumisiin mitään selitystä.
Vain pelkkää varomattomuuttako (ajattelemattomuuttako) ?
Ikävä juttu ,osanotto .
Miksi ei missään kerrota tarkemmin tapahtumasta ? Joku voisi vaikka ottaaopiksi .
Ajosuunnat ,mopojen kunto viritysaste ,valojen käyttö pitkätpäällä (häikäsy) jalkatapit takanaolijalle Ym.
MIKSI poliisi vaikenee ? tai painetaanko tämäkin villasella.
Muuten saako moponpäällä olla kahta samanikäistä .
Ellet tunne älä myöskään nimittele amislaisiksi. Voivat yhtä hyvin olla lukiolaisia jos nyt koulua sattuvat käymään. Ihmeellinen asenne amislaisia kohtaan.
Epäasiallista panettelua, josta inhimillisyys kaukana. Tuki poikien omaisille! ja pojille erityisesti!
Kamala juttu tosiaan , Voimia pojille ja heidän perheilleen !!!
voimia menehtyneen omaisille.
osanottoni menehtyneen pojan omaisille,ystäville jne.
Osanottoni omaisille... tuntuu pahalta ja itkettää..
Koskahan nuorisolle oikein saadaan taottua päähän se tosiasia etteivät mopot,autot,Skootterit tai mitkään kulkuvälineet ole mitään leikkivälineitä vaan tosissaan otettavia liikkumiseen tarkoitettuja kulkuvälineitä ja liikenne on tosissaan otettava paikka jossa pitää keskittyä ajamiseen sääntöjen mukaan. Mitään onnettomuutta ei olisi taaskaan tapahtunut jos oltaisin ajettu järjellä ja sopivalla nopeudella.
Osaanottoni menehtyneen läheisille.