Elikkä, otsikko oikeestaan kertoo jo kaiken. Aikuisten Halloween-juhlat tarkoitus pitää ja sinne pitäisi tekemistä keksiä. Ideoita vailla olisin. Kiitos!
Vastaukset 3
- fleu
Järjestäkää vaikka kurpitsan koverrus-kilpailut joukkueina. Ja jos kurpitsoita ei tahdo löytyä, voi käyttää appelsiineja, hieman sotkuista puuhaa, mutta toimii! :)
- sesami
Kyl mun mielestä aikuistenkin juhlissa voi harrastella aika samoja juttuja kuin ns. lastenjuhlissa. Niitä voi soveltaa hiukan. Jonkun kauhuleffan katsominen aina kohottaa tunnelmaa, sellanen hyytävä kuva kuten Ring tai The Others. Paras asu palkitaan, vaikka catwalkkikävely tai esitys. Taustalle soimaan jotain hyytävää musaa, esim. jotain leffamusaa kuten pirates of the carribean tai halloween...
TeemaHalloween voi olla kans oma juttu, vaikka Meksikolainen kuolleidenyö niin TexMex ruokaa ja silleen.
Jos on piha, suosittelen tekemään tehtäväradan ja jokaiselle parille lyhty käteen. Isossa omakotitalossa tätä voi soveltaa sisätilassa. Antaa jokaiselle kutsutulle vaikka saapumisajan viidenminsan välein ja sitten talon läpi etsien merkityllä reitillä pääjuhlapaikalle vaikka keittiöön.
Halloweenii voi toki viettää kunnon tosikkotyyliin kunnon illallisella tai "yöpalalla" juomineen kaikkineen, mutta minusta Halloweenina on tarkoitus hullutella "järkevästi" joten siitä vain keksimään. Kannattaa tsekkailla mitä lasten juhlissa tehdään, niistä saa hyviä ideoita. - gue
joukkue kilpailut...ihan samanlaiset kun esim pikkujouluissa
sitten vähän riippuu millä mittakaavalla juhlanne pidätte....
kauhukammio
äklöjen ruokien syönti
snapsejen tunnistus kisa
jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2831140Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "260985Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49920- 105874
- 99809
- 73808
- 107679
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2551Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11488