Heippa.
Olen nyt muutaman vuoden polttanut tupakkaa ja yritän saada sen lopetettua vielä tänä vuonna. Ongelmana on vain se, että hermostuksissani ja muutenkin ahdan itseeni tuhottomia määriä ruokaa, ja uskoakseni tämä ongelma pahenee tässä lakkoillessa.
Ahmintaan minulla ei ainakaan auta säännölliset ruoka-ajat ja annosten kohtuullinen koko. Miten ihmeessä tätä ahmintaa saa rajoitettua? Aina, kun syön säännöllisesti, menee kaikki syöminen ylettömäksi, eli syön sitten ihan tuhottomasti. Veden juontikaan ei auta, sillä rakastan (kuulostaa kamalalta kyllä) ruoan ahtamista itseeni.
Olisiko mitään mielikuvaharjoituksia tai muita ruokailutekniikoita, mitkä saattaisivat auttaa ahmintaan? Tai jos en vain osta yhtään mitään muuta ruokaa kämpille kuin vihanneksia? (kaapissa tosin on runsaasti kuiva-aineita, joista saan helposti väsättyä aina ahmittavaa ruokaa...)
Minkä olette siis todenneet toimivaksi ahmintaan, edes ajoittain? Itselläni on vain tekemisen paljous ajoittain estämässä ruoan mättämistä, mutta en vain saa päivääni niin kiireiseksi, etten ehtisi ahmimaan..
Kiitän asiallisista vastauksista
Ahminta (+ tupakkalakko)
Minä, ahmija
0
350
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672415- 661397
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww761230EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje61152- 79865
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19860- 44713
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta84693Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe26668- 30656