Suositeltavin seura Helsingissä?

Lifer

Olen aloittamassa muay thain, mutta haluaisin ensin kuulla jos jollain olisi hyviä/huonoja kokemuksia tietyistä seuroista. Olen miettinyt tuota Combat Academy Of Finlandia.

Lisäksi, jos ei ole kuntoillut aikoihin ennen aloittamista, onko suositeltavaa edes aloittaa muay thaita?

Kiitos vastanneille.

2

599

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saukko g

      niin thaiboxingiin "erikoistunut" ja menestynyt seura HTBC on paras valinta. Antaa valmiudet kilpailla millä tasolla oletkaan.

      Ei tarvitse kuntopohjaa, treeneissä se paranee.

    • Academy

      on thaikkusaleja siitä hintavimmasta päästä, mutta kyllä siellä mielestäni saa rahoilleen vastinetta. Tilat on hienot, on saunaa, punttisalia sun muuta. Treeniryhmistä löytyy valita ja aikoja on todella runsaasti, sekä ehta thaimaalainen valmentaja.

      Toisaalta jos kilpailemaan tahdot, niin HTBC on silloin varmasti paras valinta. Seuran päävalmentaja on taatusti stadin (ellei koko Suomen) paras thainyrkkeilyvalmentaja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4643
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      56
      3210
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2873
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2815
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2400
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2185
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      21
      1642
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1601
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1538
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1514
    Aihe