Miksi tämä jokavuotinen sotamme?
Olemmeko jotenkin vaaraksi toisillemme?
En oikein ymmärrä.
Molemmat ajamme lain sallimilla renkailla.
Jätetään siis toisemme rauhaan.
Olemmeko jotenkin vaaraksi toisillemme?
En oikein ymmärrä.
Molemmat ajamme lain sallimilla renkailla.
Jätetään siis toisemme rauhaan.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Anteeksi, minä itse olen ollut melkoinen pelle, suoraan sanoen spede. Ymmärtäkää ettei minun kaltainen pysty ymmärtämään muita ja se aiheuttaa minulle suurta mielipahaa ja kateutta. Eikä ajotaitonikaan ole kummoiset, pakko ajaa nastoilla.
Onko kitkarenkailijoilla niin paha olo, että pitää teeskennellä olevansa nastoilla ajaja ja satuilla jotain puutaheinää?
Terveisin nimimerkki "aloittaja on oikeassa"
Eihän tuolla liikenteessä vaaraksi muille ole kuin kitkaspedet. Senhän näkee jo pikavilkaisulla onnettomuustilastoihin. Jos lainsäätäjä olisi järjissään, kitkarenkaat olisi kielletty jo ajat sitten.
Anteeksi, unohdin laittaa linkin noihin onnettomuustilastoihin. Pääni on niin hatara, etten taida enää muistaa oliko tuo tieto sittenkään totuutta vai pelkkä märkä päiväuni. Anteeksi spedemäisyyteni.
Nastarenkaat estävät yli tuhat kuolinkolaria joka vuosi! Tämän on pakko olla totta, koska nastarengaspöly tappaa ennenaikaisesti tuhatkunta suomalaista joka vuosi, ja nastarenkaat tuskin olisivat laillisia jos niistä koituva hyöty kansanterveydelle ja terveydenhoitojärjestelmälle olisi pienempi kuin haitta.
Niin ja on olemassa vielä myös sumaripellet, kännykkäpellet, vilkkupellet, ajotapapellet, kiilaripellet, ohittajapellet, nysväripellet, kaistanvaihtopellet, suojatiepellet, ohituskaistapellet, perässäroikkujapellet, pissapoikapellet, bassokaiutinpellet, vatipääpellet - kitkarengas- ja nastarengaspellejen lisäksi.
Kerro mikä on oma suosikki/inhokki -pellesi.
minun loistoautoani väistävät kaikki spedet!!
on kuiteskin nuo nysväripellet!
....että sinun loistoautosi todenperäisyyshän on kaikkien tiedossa?!! Ajele nyt vain ihan iisisti sillä Corollallasi muiden joukossa.
Kaistanvaihtopellet ne vasta pellejä onkin , kaistanvaihtaja älä laita valkoisia kenkiä näytät ihan pelleltä ilmankin.
Kyllä ne nastapellet on parhaat. Puolustavat kiihkomielisesti urien jyrsimistä paljaille teille. Sen pari päivää kun on liukasta pärjää loistavasti kitkoillakin. Hoidettu tie on kuitenkin aika paljon pitävempi kuin vaikkapa kiillotettu ajoharjoittelurata järvenjäällä.
Tarkoitat minua. Olet oikeassa, minä olen täysi spede.
Keli ja laki ei vaadi nyt nastarenkaita vaan ne ovat LAITTOMAT!
Heti renkaita vaihtamaan jos on nastat alla, HOP HOP!!!
Nastarenkaita saa käyttää pääsiäisestä viikko eteenpäin.