miksi kalja ei mene enään alas ???

mikkopekka

En ole kerennyt vielä kauaa olla ryyppy iässä mutta tässä vielä kesällä meni helposti sellaset 18 kaljaa alas. nyt on kuitenki tullu joku ihme juttu,että olut ei taho mennä alas sitte millään..alkaa yököttämään ja jos ottaa hieman isomman kulauksen ni on todella lähellä ettei oksennusrefleksi toimita tavaraa ulos.en pysty sitte illan aikana 5-6 enempää juomaan ja meno jää aina mun osalta todella laimeaksi,meinaan ei mee noin pieni määrä edes pienesti päähän :(( Miksi tällainen ongelma on mulle kehittynyt ??????

5

1931

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olet tullut huomaamattasi aikuisikään.

    • hhhheijari

      nuorena ei maistunut, sitten maistui ja nyt taas ei saa olutta alas kuin ruuan kanssa.
      Ilman ruokaa korkeintaaan 1 tai 2 menee alas.

      siirryin paukkuihin.

    • Anonyymi

      Alottaja on saanut ns. positiivisen ongelman. Itselläni ongelma on päinvastanen eli kalja maistuu turhankin kovasti.

      • Anonyymi

        Joo, kiva ois kuulla mitä aloittajalle kuuluu. Mäkin nuorena otin mut en enää. 2 - 3 saunakaljaa kerran viikkoon siinä kaikki. Kait toi ottaminen on ollut jonkinlainen aikuistumisriitti. 😐 Hauskoja muistoja mut ei enää.

        Tv TimmyH


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo, kiva ois kuulla mitä aloittajalle kuuluu. Mäkin nuorena otin mut en enää. 2 - 3 saunakaljaa kerran viikkoon siinä kaikki. Kait toi ottaminen on ollut jonkinlainen aikuistumisriitti. 😐 Hauskoja muistoja mut ei enää.

        Tv TimmyH

        Jotkut alkoholisoituu vasta vanhemmiten, jopa eläkeiässä. Minua ei ole himottanut koskaan itse päihtymyksen takia, vain hyvässä seurassa tai kun nuorempana tuli vielä käytyä baareissa, mutta en halunnut silloinkaan tuhlata paljoa ja euroaika vähensi entisestään kun hinnat nousi. Nykyään maistuu yhä vähemmän, itsenäisyyspäivänä join litran pullon hyvää siideriä, kaksi lasillista meni hyvin, loput väkisin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      40
      6953
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      3918
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      45
      3290
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      40
      2899
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      16
      2672
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2228
    7. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2176
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      41
      2123
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      48
      2057
    10. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      39
      1990
    Aihe