En ole kerennyt vielä kauaa olla ryyppy iässä mutta tässä vielä kesällä meni helposti sellaset 18 kaljaa alas. nyt on kuitenki tullu joku ihme juttu,että olut ei taho mennä alas sitte millään..alkaa yököttämään ja jos ottaa hieman isomman kulauksen ni on todella lähellä ettei oksennusrefleksi toimita tavaraa ulos.en pysty sitte illan aikana 5-6 enempää juomaan ja meno jää aina mun osalta todella laimeaksi,meinaan ei mee noin pieni määrä edes pienesti päähän :(( Miksi tällainen ongelma on mulle kehittynyt ??????
miksi kalja ei mene enään alas ???
5
1918
Vastaukset
Olet tullut huomaamattasi aikuisikään.
- hhhheijari
nuorena ei maistunut, sitten maistui ja nyt taas ei saa olutta alas kuin ruuan kanssa.
Ilman ruokaa korkeintaaan 1 tai 2 menee alas.
siirryin paukkuihin. - Anonyymi
Alottaja on saanut ns. positiivisen ongelman. Itselläni ongelma on päinvastanen eli kalja maistuu turhankin kovasti.
- Anonyymi
Joo, kiva ois kuulla mitä aloittajalle kuuluu. Mäkin nuorena otin mut en enää. 2 - 3 saunakaljaa kerran viikkoon siinä kaikki. Kait toi ottaminen on ollut jonkinlainen aikuistumisriitti. 😐 Hauskoja muistoja mut ei enää.
Tv TimmyH - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, kiva ois kuulla mitä aloittajalle kuuluu. Mäkin nuorena otin mut en enää. 2 - 3 saunakaljaa kerran viikkoon siinä kaikki. Kait toi ottaminen on ollut jonkinlainen aikuistumisriitti. 😐 Hauskoja muistoja mut ei enää.
Tv TimmyHJotkut alkoholisoituu vasta vanhemmiten, jopa eläkeiässä. Minua ei ole himottanut koskaan itse päihtymyksen takia, vain hyvässä seurassa tai kun nuorempana tuli vielä käytyä baareissa, mutta en halunnut silloinkaan tuhlata paljoa ja euroaika vähensi entisestään kun hinnat nousi. Nykyään maistuu yhä vähemmän, itsenäisyyspäivänä join litran pullon hyvää siideriä, kaksi lasillista meni hyvin, loput väkisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1673488- 152186
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2241522Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701261- 441221
- 371141
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381073Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke1361031- 471014
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.411010