Hiukseni ovat olleet parikymmentä vuotta suht samannäköiset. Mistä Porin seudulta löytyisi parturi, joka osaisi tehdä miehelle hyvällä maulla toteutetun uuden tyylin?
Miesten hiustenleikkuu
-samuel-
141028
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
yleensä työskentelevät parturi-kampaamoissa jos niiltä kysyisit, toivottavasti erotat rautakaupan ,autokaupan ja parturikampaamon...;D ;D ;D
se halvin tapa pään hoitoon ja voi tehdä itse.
Ja tietysti väärinpäin, rispektii rispektii.
fledasi nyt sitte on leikannu? Puutarhuriko????tai muijasi???Parturi löytyy parturiliikkeestä.
vähintään yksi parturi
Minusta eroja ammattitaidossa on paljon. Viisastelijoille voin sanoa senkin, että en minä kaikissa rautakaupoissakaan käy, koska myyjien ammattitaito ei ole joka paikassa samaa luokkaa.
ole, jokaisella on erilainen näkemys muodista ja siitä mikä sinulle sopii, jos minä sinulle nyt suosittelen omaa parturiani, niin voi olla ettet sinä pidä hänestä ja hänen leikkaustyylistään yhtään, tai et pidä edes hänen persoonastaan.
Parasta sinun on vaan itse haettava se omanlaisesi parturi ,ja niitä riittää porinkin kaupungissa, luulisi sieltä sinullekin joku löytyvän.
Itekin aikani hain ja löysin oman parturini joka on persoonaltaan ja ammattitaidoltaan minulle sopiva.
P0rin parturit on perseestä yritykset ottaa harjoittelioita,ilmaista työvoimaa,kokemattomia pilamaan ihmisten tukat.ja yrittäjät vetää täyden hinnan ja tukka on kuin peto linnun perseestä.
jokainen ammattiopiston parturikampaamolinjan oppilas on oikeutettu työharjoitteluun, se kuuluu koulutukseen, mutta he eivät pilaa kenenkään hiuksia eikä niiden työstä oteta täyttä hintaa, eikä sinun ole pakko heitä päästää sun tukkaasi leikkaan, voit valita ammattilaisen tai halvemman koululaisen.
Itse menisin keskustassa jollekin nuorehkolle kampaajalle, ovat kohtuuhintaisia ja silti tuntevat tyylit. Esimerkiksi Teljäntorilla on muutamakin hyvä ja edullinen parturiliike.
Totta turiset, vaikka miespuoliset (?) vastaajat yrittävät pilkata. Porissa ollaan niin pirun vanhanaikaisia, että miesten tukka on joko "siisti" (eli tavallisten miesten tukka), "siili" (kovemmat karjut) tai sitten kalju (se on kai muotia). Kaipaisin miehelleni (45) vähän mielikuvituksellisempaa tyyliä, ei ole löytynyt. Ai niin, enkä sitten tarkoita myöskään niitä ihme "linnunsiipiä", suikaleita, joita tehdään nuorisoputiikeissa! Siis hyvä leikkaus, ei pelkkää koneajoa, ja vähän jotain uutta! Löytyykö?
juttu ettei tän kokoisesta kaupungista löydy parturikampaajaa sun ukollesi, täällä on tarjontaa vaikka kuinka, taitaa sinussa tai ukossasi olla se vika,ei taida mikään kelvata?? Täällä Porissa on juuri voittaneita Suomen mestari tasoisia ammattilaisiakin monta kappaletta. Tai voi olla että ukkosi ei halua muuta kun sitä samaa.
edellinen kommentti juuri päättynyt sanaan löytyykö? Ihme juttu, että tästä aiheesta täytyy väkisin vääntää jotain angstia. Aika harvassa on asialliset kommentit. Partureita tosiaan löytyy vähän joka korttelista, eikä niitä viitsisi kaikkia alkaa testaamaan. Ammattitaitoa varmasti löytyy monestakin paikasta. Tuntuu vain, että monet palkintoja saaneet ovat enemmänkin keskittyneitä naisten hiuksiin. Miesten nuppi taitaa olla myös oma juttunsa.
M room.